Jízda naděje

V pořadí jíž druhá Jízda naděje tentokrát pro Lucinku se pojede v pátek 23. června. Trochu si zasportovat a navíc podpořit dobrou věc může prakticky kdokoli.

Hlavní organizátorkou je i tentokrát Michaela Valentová, která nezištným způsobem pomáhá těm, kteří pomoc skutečně potřebují. První ročník jízdy se konal loni v srpnu a určen byl také nemocným dětem Aničce a Jindřiškovi, kteří onemocněli akutní formou leukémie.

“ První ročník byla to zkouška, že jo buď anebo podařilo se to, že to lidi zaujmulo, přišli, podpořili Jindřiška a Aničku a to je vlastně účel všech našich akcí, aby to oslovilo tu veřejnost, aby měli to nutkání nebo ten pocit, že musí pomoct, že v tu chvíli jsou potřebný pro ty ostatní „, řekla organizátorka akce Michaela Valentová.

Na dobrovolném startovném se podařilo vybrat necelých 19 tisíc korun, které byly rozděleny mezi dva malé bojovníky. Ti navíc dostali i věcné dary, kolo a auto na ovládání.

“ Letos se jízda naděje pojede 23.6. zase v Atlantisu, letos se bude výtěžek věnovat Lucince, která taky onemocněla akutní formou leukémie „, prozradila Valentová.

I tentokrát jsou připraveny dvě trasy. Kratší, na kterou se v doprovodu rodičů mohou vydat děti od 5 let a 10km trasa náročnější pro zdatnější cyklisty.

“ Veškeré informace najdou na webových stránkách www.pomahejsrdcem.cz tam je i registrační formulář a vlastně vyplní, můžou tam zadat na jednu osobu se může registrovat třeba 10 lidí „, dodala organizátorka akce Michaela Valentová.

Startovné je jako u všech podobných akcí dobrovolné. Výtěžek bude předán ve večerních hodinách Lucince, která se sama jízdy zúčastní. Stejně jako v loňském roce bude i letos přímo na akci možný vstup do registru dárců kostní dřeně anebo zjištění své krevní skupiny.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov