Jízda naděje pro Toničku

Třetí ročník Jízdy naděje určený tentokrát pro Toničku letos připadl na sobotu 30. června a přinesl částku 33 729 korun.

Hlavní organizátorkou byla opět Míša Valentová, zakladatelka spolku Pomáhej srdcem, pod jehož záštitou se akce konala.

„Hlavně bych chtěla poděkovat všem pořadatelům, to je takový nejdůležitější protože bez nich asi bysme tady nebyli, dále pak sponzorům a hlavně děkuju těm, kteří ty naše akce podporují, protože o tom to je, ten kdo přijde a podpoří a ukáže to, že pomoci druhým není mu lhostejný, tak to je pro mě takový nejdůležitější a myslím, si že to stále tady u nás v Ostrově funguje“ sdělila Michaela Valentová – organizátorka akce.

Oba předešlé ročníky jízdy byly určeny na pomoc nemocným dětem, jmenovitě Aničce, Jindřiškovi a Lucince. Tentokrát se jelo pro Toničku.

„Tonička je tříletá holčička, který krátce po porodu byl diagnostikován dětská mozková obrna, má k tomu další vážnější onemocnění, to bych tady nechtěla říkat, myslím si, že každý dítě si zaslouží pomoc a jestli to bude Tonička nebo jestli to bude Josef, to už je úplně jedno“ uvedla Michaela Valentová – organizátorka akce.

I v letošním roce byly připraveny dvě trasy, 4km a 10km. Celkem 113 jezdců se společně vydalo na Borecké rybníky, kde proběhl ostrý start v režii Jindřiška a Lucinky.

Závodníci si užili v uvozovkách pohodlnou jízdu po cyklostezce i poněkud náročnější část trati lesem. Do cíle v pořádku dorazili bez sebemenší újmy všichni závodníci. Po jejich příjezdu bylo milým překvapením předání věcných darů od ředitelky jednoho z ostrovských hypermarketů Toničce i její malé sestřičce Marušce.

Stejně jako v loňském roce byl na celé odpoledne připraven bohatý doprovodný program. Děti mohly zhlédnout Knihomolí pohádku. Malovalo se na obličej, soutěžilo a skotačilo ve skákacích hradech. Třešničkou na dortu byla podle očekávání hasičská pěna.

Kdo měl zájem, mohl si nechat určit krevní skupinu či se nechat zapsat do registru dárců kostní dřeně u zkušeného týmu z transfúzní stanice nemocnice Sokolov pod vedením primářky Zuzany Fialové. Po celé odpoledne byl k dispozici i pan Stránský se svými psy, se kterými se věnuje Canisterapii.

Své taneční umění předvedla profesionální orientální tanečnice Jana Hafsa Zelená.

Sobotní podvečer zpestřila svým hudebním vystoupením nejdecká kapela Argus.

Startovné bylo i tentokrát dobrovolné, přispět mohl kdokoli. Vybraná částka byla na závěr předána rodičům Toničky.

„Je to báječný, že stále jsou lidi, který nám chtěj pomoct a strašně moc bysme za celou naší rodinu a Toničku chtěli poděkovat všem, který nám pomohli a který nás stále podporujou a pomáhají nám moc děkujeme“ sdělila maminka Toničky. 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov