Jízda naděje

V pořadí jíž druhý ročník Jízdy naděje tentokrát pro Lucinku se jel v pátek 23. června. Zúčastnilo se jej 177 závodníků různých věkových kategorií.

Hlavní organizátorkou byla i tentokrát Míša Valentová. Její osoba je již neodmyslitelně spojena s pomocí těm, kteří ji skutečně potřebují.

“ První ročník vznikl z toho důvodu, že bysme mohli začít pomáhat i na těch kolech, v zimě běháme a v létě můžeme jezdit na kolech, takže proto se zrodila myšlenka nebo proto se zrodila jízda naděje „, vysvětlila organizátorka akce Michaela Valentová.

První ročník byl určen Aničce a Jindřiškovi, kteří onemocněli akutní formou leukémie a dnes jsou oba jmenovaní naštěstí již zdrávi. Stejné onemocnění má i Lucinka, pro kterou se jela jízda druhá. Všichni, kteří se jízdy chtěli zúčastnit, se museli nejprve zaregistrovat.

“ Registrace je vlastně nutná proto, abysme věděli, na co se máme připravit, hlavně připravujeme pro účastníky jízdy dárky v podobě náramků tedy, je to takový poděkování, že přišli a podpořili „, řekla Valentová.

V těsné blízkosti registrace měli nejen závodníci možnost nechat si pod vedením primářky Zuzany Fialové z transfúzní stanice Sokolov zjistit svou krevní skupinu, anebo se svobodně rozhodnout a vstoupit do registru dárců kostní dřeně. Pro závodníky byly i letos připraveny dvě trasy 4km a 10 km pro zdatnější jezdce a děti starší 15 let. Ostrý start proběhl na Boreckých rybnících.

Všichni jezdci byli předem varováni na podmáčený terén trati, což způsobily silné bouřky z předešlého dne. I přes tuto komplikaci všichni dojeli do cíle bez jakékoli újmy. Jako obvykle byl na celé odpoledne připraven doprovodný program, kde děti zhlédli pohádku v podání divadelního spolku Difadlo, zaskákat si mohly ve skákacích hradech, anebo si zaskotačit v hasičské pěně.

S hudební vložkou přispěla nejdecká skupina Alison a se svou troškou do mlýna svým vystoupením dvakrát vstoupily i gymnastky při MDDM.

Startovné bylo i tentokrát dobrovolné, přispět mohl kdokoli. Výtěžek byl podpořen i částkou 4000 korun od vedení města, ale také nečekanou dražbou trička s logem jízdy, která vynesla 3000 korun.

Nakonec byl mamince Lucinky, která neskrývala své dojetí, předán šek na 29 457 korun.

“ Strašný emoce, štěstí jak ty lidi jsou prostě hodný, je to neuvěřitelný“, neskrývala dojetí maminka Lucinky.

Lucinka si navíc převzala ještě věcné dárky. Jak nám prozradila maminka, čeká Lucinku nyní udržovací léčba, která potrvá až do března 2018. Poté bude nutné vše zkontrolovat a doufat, že léčba byla úspěšná. V tom případě se bude moci Lucinka vrátit zpět do běžného života bez jakýchkoli omezení.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov