Jdi a pomáhej

Ostrovák Jirka Vysocký se rozhodl vydat na charitativní pochod ze Sněžky na horu Klínovec. V průběhu své cesty bude vybírat peníze na transparentní účet Michalky, která se i přes své kombinované postižení, raduje ze života.

Cestou chce Jirka kromě pomoci ukázat i nádherné lesy a krajinu, na kterou bychom my Češi měli být hrdí.

„Je to pravda, já jsem to chtěl skloubit, vlastně ukázat naši krásnou přírodu a zároveň někomu pomoct, takže jsem si vybral Michalku, že jsem chtěl si vybrat někoho, komu bych pomohl z Karlovarského kraje, což je ta Michalka, protože má DMO a roztroušenou skoliózu“ sdělil Jiří Vysocký – organizátor charitativního pochodu.

Na cestu se Jirka vydá 3. července s plánem dorazit na Klínovec do 14 dnů.

„Já jsem původně chtěl jít úplně jako lesem, vzít to ze Sněžky přes Polsko, německou stranu a pak to stočit jakoby na Klínovec, ale to by se minulo účinkem,  takže já musím chodit mezi lidi, takže proto půjdu právě přes ty města, vesnice a na svém blogu Jdi a pomáhej budu vždycky dávat, kde jsem a kam jdu a tam vlastně budu říkat, že lidi za mnou můžou přijít, můžeme si o tom popovídat, budu rád když třeba i část té akce se mnou půjdou, jeden den někdo a tak no a takhle to budu šířit mám takový vizitky tak tam to všechno taky je“ doplnil Jiří Vysocký – organizátor charitativního pochodu.

Hlavním cílem je zviditelnit Michalku a její nelehký životní příběh. Podle slov Jiřího se Míša raduje ze svého života a to je pro něj velmi povzbuzující.  

„Každý může pomoct, my to jako máme konstruovaný na transparentní účet, to je přímo na Jdi a pomáhej na Facebooku a na Instagramu, kde ty informace jsou podrobnější, takže každý nás může sledovat vidět a zároveň přispívat po dobu toho pochodu a už i teď třebas“  dodal Jiří Vysocký – organizátor charitativního pochodu.

Získané peníze poslouží Michalce na rehabilitaci, kterou nehradí stát a stojí 60 tísíc a výše. Na uvedeném blogu Jdi a pomáhej jsou k dispozici všechny důležité informace jak o transparentním účtu, tak o cestě samotné a najdete zde i stránku s povídáním přímo o Michalce.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov