Jarní prázdniny v Ekocentru

Týden volna od školních povinností si užily děti v Karlovarském kraji. Ostrovské Ekocentrum mělo v tomto období pro školáky na každý den připraven bohatý program.

Jarní prázdniny připadly v letošním roce na období 6. až 10. února. Někteří školáci vyrazili s rodiči na prázdniny nebo lyžovat na hory a ti, kteří zůstali doma se mohli přihlásit na příměstský tábor pořádaný ostrovským Ekocentrem.

„Pro děti jsme měli připravené v Ekocentru zábavné hry, soutěže, prostě spoustu zábavy, her a tak dál. A každý den byla součástí jedna zájmová aktivita, taková jakoby zajímavá. Třeba, plavali jsme v bazéně na jedničce, potom jsme se byli projít po historii města Ostrova“, řekla pedagogická pracovnice Ekocentra Bc. Dominika Planková.

Celkem 17 dětí prvních až třetích tříd základních škol zavítalo v rámci připraveného programu Ekocentra i na zimní stadion v Ostrově, kde si mohly zabruslit pod dohledem trenérky hokejistů HC Čerti Marie Moisesové.

„Pro děti jsme měli připravený program, který měl ty děti víceméně učit bruslení. Kdo ještě neuměl bruslit, tak se to učil a kdo už uměl bruslit, tak se naučil něčemu, co ještě třeba neznal. Ty hry, které jsme vlastně hráli, tak každá hra měla něco do sebe. Každá hra vlastně je k nějakému tomu účelu,aby to správně pochopily a aby je to bavilo, protože když je to jenom drilově, tak ty děti to prostě nebaví“, vysvětlila trenérka HC Čerti Ostrov Marie Moisesová.

Při hře zvané bomba se děti naučily jak správně padat a jak se následně postavit  zpět na nohy. V loupežnické hře si procvičily pérování  v kolenou, které je při bruslení velice důležité. V rámci posledního dne jarních prázdnin zavítaly spolu s pedagogickými pracovníky na služebnu ostrovské městské policie.

Zblízka si děti prohlédly i policejní vozidla. Pomyslnou tečku za prázdninovým dobrodružstvím a novými zážitky, udělal připravený oběd na základní škole Masarykova.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov