Jarní prázdniny v Ekocentru

Vábení jelenů, dovádění ve sněhu na zahradě a mnoho dalšího si užily děti školou povinné o jarních prázdninách v Ekocentru.

Pět volných dní od školních povinností si v letošním roce užily děti v Karlovarském kraji v období od 12. do 16. února. V Ekocentru byl pro dvaadvacet školáků ve věku od 6 do 11 let připraven bohatý program pod vedením pedagogických pracovníků.

“ Během pěti dnů jsme toho stihli velmi hodně, určitě nechyběly hrátky se zvířátky, které prostě děti u nás milují, navštívili jsme v Jáchymově bazén Agricolu „, řekla vedoucí Ekocentra Ostrov Petra Žlutická.

Příbytky hlodavců v myšárně děti udržovaly permanetně čisté, krmily hladového krokodýla a blíže se seznámily s užovkami nebo ještěry. Zajímavé informace se  dozvěděly od strážníků ostrovské Městské policie.

“ Děti se učily volat na tísňové linky, zkoušeli jsme je jestli znají správné tísňové linky, když potřebují zavolat hasiče, aby věděly na které číslo volat , jak komunikovat s tím operačním a jak se zachovat v jakékoliv situaci, když se jim něco stane „, vysvětlila preventistka MP Ostrov Julie Pöhlmannová.

Přínosná byla pro děti i hra, kterou si se strážníky zahrály. Během ní si procvičily mozkové závity. Jejich úkolem bylo zapamatovat si popis osoby, aby podle něj dokázaly najít pohřešovaného člověka. Tím si školáci osvojili také důležité faktory popisu osoby.

Do Ekocentra zavítal i student Střední lesnické školy ze Žlutic. Ten o posledním prázdninovém dni dětem předvedl myslivecké ukázky.

“ Tak děti se dozvěděly jaký je rozdíl mezi myslivcem a lesníkem, ukázal jsem jim vlastně měření, lesnické vybavení, naše stromy naši zvěř a i vlastně vábničky „, uvedl student Střední lesnické školy ze Žlutic Josef Novotný.

Dozvěděly se také zajímavosti o největším a nejmohutnějším sudokopytníkovi našich lesů jelenu lesním. Předvedena jim byla názorná ukázka vábení.

“ Vábení je vlastně k tomu, aby jsme se dostali k tý zvěři blíž, aby jsme si jí prohlídli, popřípadě ulovili a v tom vábení jelenů se i soutěží „, dodal Josef Novotný.

Při vyprávění o lesní zvěři děti pozorně poslouchaly.

Během celého týdne byl zajištěn také pitný režim, obědy a v neposlední řadě také dopolední a odpolední svačiny. Díky čerstvě napadanému sněhu o posledních dnech jarních prázdnin si děti užily také parádní koulovačku, která udělala za týdnem volna pomyslnou tečku.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov