Jarmark radosti v DK

Zruční rukodělní výrobci se po několika měsících opět sešli v ostrovském Domě kultury.

První letošní Jarmark radosti se uskutečnil v sobotu 24. března  v ostrovském Domě kultury. Téměř šedesátka převážně místních rukodělných výrobců zde návštěvníkům opět představila své originální výtvory. Během dne se příchozí mohli pokochat šperky různých stylů a rozličných materiálů a vybrat si z nepřeberného množství dekorací, hraček i oblečení.

“ Mezi letošní novinky patří třeba dřevěné motýlky, je tu bezpočet samozřejmě jarních a velikonočních dekorací a všichni návštěvníci se mohli těšit jak na klasické stále prodejce, které mají rádi, ale i na řadu kolem 10 zase novinek a nových výrobků a jarmarečníků „, prozradila pořadatelka Eliška Failová.

K velikonočním tématům patří samozřejmě zdobení kraslic.

Výrobci představili také klasické velikonoční věnce s použitím skořápek, dřevěné dekorace, zdobená vajíčka a další. Pátý ostrovský jarmark s velikonoční tématikou, který přivítal stovky návštěvníků, nezapomněl ani na ty nejmenší. Pro děti byly jako vždy připraveny tvořivé dílny.

“ Odnesou si sovičky, malují polštářky ve tvaru sovičky textilními barvičkami, takže ty barvičky, když doma zafixují přežehlením přes pečící papír, tak ty barvičky drží. Můžou prát. Malují děti od necelých dvou let po dospělý, tam si rodiče pomáhají, malují sami „, doplnila Martina Gočová z tvořivé dílny.

Každý z návštěvníků tak mohl odejít nejen se zakoupeným výrobkem, ale i s něčím, co si sám vytvořil.  Kromě originálních výtvorů na sobotním jarmarku pro zpříjemnění nechyběly ani stánky s vynikající kávou a lahodnými zákusky. Na další letošní jarmark, tentokrát s nádechem Vánoc, se návštěvníci mohou těšit opět na podzim.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov