Investiční plány v Hroznětíně pro rok 2017

Hroznětín plánuje v příštím roce vybudovat nové bydlení pro občany města a přestavit učebnu místní základní školy.

Přestože ještě neskončil rok 2016, vedení Hroznětína už plánuje modernizaci svého města v příštím roce. Jednou z největších investičních akcí pro rok 2017 bude přestavba bývalého internátu masokombinátu, na bytové jednotky. Budova je v současné době v majetku města a nachází se v Západní ulici u silničního obchvatu,ve směru z centra na Ostrov. Pokud zastupitelé na svém jednání v polovině listopadu vše schválí, stavba bude započata v březnu a dokončena podle plánu v listopadu 2017.

„Byty by byly 1+KK, 2+KK, 3+KK. Sloužit budou hlavně pro místní občany. Budeme se snažit uspokojit hlavně mladé rodiny s dětmi, matky samoživitelky a sociálně slabší občany“, vysvětlil starosta města Hroznětín Martin Maleček.

V současné době žije v Hroznětíně zhruba 2 tisíce obyvatel. Poptávka po bydlení však stále převyšuje současnou nabídku. Město se o realizaci s podporou dotačního projektu snaží již od roku 2008. Do dnešního dne však žádný vypsaný titul neumožnil městu Hroznětín získat potřebné finance. Proto se zástupci radnice dohodli, že peníze na výstavbu budou uvolněny z městské kasy. Podle nynějších odhadů vedení města se náklady vyšplhají přibližně na 21 milionů korun. V pořadí druhá akce, kterou město plánuje na příští rok se dotkne především žáků základní školy.

„Jsme ve třídě, která do současnosti slouží jako kinosál, takovej divadelní sálek pro různý kulturní představení našich žáků. Zde vznikne nová technická učebna chemie, fyziky a biologie“, dodal starosta Maleček.

Sloužit bude především žákům druhého stupně. Přestavba učebny včetně veškerého vybavení se vyšplhá přibližně na jeden a půl milionů korun. Hroznětín by podle starosty, na realizaci přestavby rád získal peníze z integrovaného dotačního programu. Pokud však město v žádosti neuspěje, bude muset tento projekt financovat též ze svého rozpočtu. O průběhu realizace obou projektů vás budeme průběžně informovat v našich zprávách.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín