II. etapa rekonstrukce stacionáře

Druhá etapa rekonstrukce domova pokojného stáří, která přinese dalších 18 lůžek pro seniory, finišuje. Výstavba hrazená z městského rozpočtu přijde na více než 19 miliónů korun.

Zhotovitelská firma přezvala staveniště v srpnu loňského roku. Prostory vznikají ve vybydlené jednopodlažní, podsklepené turistické ubytovně.

“ Z původní budovy zůstalo vlastně obvodové zdivo, střecha se vyztužila, přistavilo se patro, udělala se úpravy v suterénu, vybouraly se příčky „, uvedl  vedoucí odboru investic  Jiří Šuster.

Svou podobu již získávají jednotlivé pokoje. Rozděleny budou na jednolůžkové a dvoulůžkové.

“ Kromě těch pokojů tady vzniklo celý technický zázemí, tzn. v suterénu budou šatny, sociální zázemí, sklady a všechno co potřebuje k provozu charita, prádelna, sušárna“, vysvětlil Šuster.

Celá budova má nový obvodový plášť, zateplení i fasádu. Nové je i členění obestavěného prostoru. Objekt je samozřejmě bezbariérový.

“ Co se týká stavby, samozřejmě, že je specifická, je to dělaný vlastně pro starší lidi tzn. je tady dbáno na tu jejich sníženou mobilitu. Veškeré zařízení pokojů, na chodbách tzn. dveře jsou dělaný tak, aby šly obsluhovat z vozíku „, prozradil technický dozor objednatele Ing. Petr Nedvěd.

V těsné blízkosti objektu vznikne přibližně 10 nových parkovacích míst. Situována budou v prostoru mezi fotbalovým klubem a příjezdem do stacionáře. Stavba by měla být dokončena koncem letošního července a následovat by měla kolaudace. Město požádalo o dotaci na rekonstrukci, ale v tuto chvíli ještě není známo, zda bylo úspěšné. Vybavení stacionáře bude z větší míry na oblastní charitě.

“ Postele máme, noční stolky máme a teď před náma je to kompletní další, komory, šatní skříně paravány a spousta dalšího vybavení drobného. Na to musíme ještě nyní shánět finanční prostředky, takže budeme rádi, kdokoliv by se rozhodl přispět jakoukoli částkou a děkujeme za ni dopředu „, dodal ředitel oblastní charity Mgr. Tomáš Fexa.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov