Hroznětínský masopust

V sobotu 16. února se v Hroznětíně na školním atletickém hřišti uskutečnil pravý krušnohorský masopust.

Během dopoledne se účastníci již pátého ročníku hroznětínského masopustu začali scházet u kostela sv. Petra a Pavla na Krušnohorském náměstí. Za hojné účasti místních i přespolních se masopustní průvod přesunul skrze město na atletický stadion u Základní školy, kde byl připraven celodenní program.

„Máme tady vlastně kolegy z okolních obcí, z Perninku, Sadova a z Merklína. Budou se konat klání v netradičním pětiboji mezi jednotlivými městy. Samozřejmě je připraveno spousta soutěží pro děti, občerstvení a muzika“ uvedl Martin Maleček, starosta města Hroznětín.

Kromě netradičních týmových soutěží se na hřišti odehrával také další doprovodný program. Pro děti byla připravena spousta zábavných atrakcí a k poslechu zahrály kapely Staropražští pardálové nebo dechový orchestr Karlovarka. Samozřejmě nechybělo ani vyhlášení nejlepších masek.  

„Všechny děti dostaly, co mají masky, malé ocenění. 24 masek bylo vyhlášeno konkrétně a samozřejmě potom budeme vyhlašovat i vítěze v dospělých soutěžích“ sdělil Martin Maleček, starosta města Hroznětín.

Dalšímu krušnohorskému masopustu přálo počasí a všechny účastníky v maskách i bez masek potěšily také stánky s občerstvením, které nezapomněly nabídnout ani masopustní lahůdky či zabijačkové speciality.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín