Hroznatův běh

Druhý ročník Hroznatova běhu se uskutečnil v neděli 16. září v Hroznětíně. Charitativního závodu se zúčastnili běžci všech věkových kategorií.

Letošní podzimní závod odstartoval v neděli dopoledne na atletickém stadionu u Základní školy v Hroznětíně. Pro závodníky, kteří se na běh registrovali, bylo připraveno několik tras. Děti soutěžily ve třech kategoriích, a to v kategorii do pěti let, od 5 do 8 let a od 9 do 12 let.

„Je to v podstatě závod v terénu pro ty hlavní trasy. Dětský trasy probíhají na stadionu a máme zatím dva závody v roce, tohleto je druhý ročník, máme jarní a podzimní závod a jarní má 17 km, podzimní 21 km“ řekl Martin Jiřík, organizátor závodu.

Nejmladší děti běžely jeden až dva okruhy na stadionu, na nejstarší čekala 2,5 km trasa v terénu. Hlavní závod, na který jako první vyběhli dospělí, se odehrával v lesích nad Hroznětínem a jeho trasa činila 5 km a 21 km. Start a cíl účastníků byl na stadionu.

Všichni zúčastnění obdrželi Hroznatovu medaili a na vítěze čekaly i drobné odměny.

Na organizaci čtvrtého Hroznatova běhu se podílelo také město Hroznětín.

„Úplně ten první závod jsme v podstatě organizovali jenom jako závod běžecký, ale už ten druhý závod jsme se rozhodli, že bude mít takovej charitativní charakter. Takže vybíráme každý rok na nějaké postižené, hendikepované dítě 01:00:20 + 01:01:50 Tentokrát je to pro Toničku Braunreiter“ uvedl Martin Jiřík, organizátor závodu.

Malá Tonička, která žije se svými rodiči v Karlových Varech, trpí dětskou mozkovou obrnou, jež jí znemožňuje běžný pohyb. Finančně nákladná léčba, kterou absolvuje několikrát ročně, však není hrazena zdravotní pojišťovnou. Na místě konání Hroznatova běhu proto byla umístěna i zapečetěná kasička. Závodníkům Hroznatova běhu přálo také počasí a toho letošního podzimního se zúčastnila přibližně stovka běžců.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Hroznětín