Horská služba je připravena na nadcházející zimu

Zaměstnanci horské služby se pomalu připravují na nadcházející zimní sezónu. Absolvovat musí celou řadu prověrek a školení.

Přímo v našem městě bylo pro členy horské služby připraveno odborné školení řidičů.To je ale pouze zlomek toho, co musí členové horské služby podstoupit.

„Příprava techniky, příprava vlastně našich dobrovolných členů, tzn. kontrola všech stanic, kontrola všech papírů, aby měli všichni všechny osvědčení, lékařské prohlídky a všechny náležitosti,“ prozradil náčelník horské služby oblasti Krušné hory Miroslav Güttner.

Podle slov náčelníka jsou přípravy vesměs každý rok stejné. Bezpochyby náročnou práci horské služby vykonává navíc každoročně i několik dobrovolníků.

„Momentálně jsme navýšili stav zaměstnanců horské služby z 8 na 11 zaměstnanců, k tomu přibíráme na zimu další tři sezónní zaměstnance a o sobotách, nedělích nás doplňují v podstatě 70 členů dobrovolných,“ uvedl Miroslav Güttner.

Jak uvedl náčelník Horské služby je pomoc dobrovolníků více než vítána vzhledem k rozsahu oblasti jejich působnosti. Jedná se o celé Krušné hory od Děčínského sněžníku až po Kraslice a Bublavu. Zasahovat musí Horská služba jak v zimních tak v letních měsících u nejrůznějších typů úrazů.

„Úrazovost se mírně zvyšuje jak v létě, tak v zimě a v současnosti máme nějakých 200 úrazů za letní období a nějakejch 700 úrazů za zimní období,“ sdělil náčelník horské služby Güttner.

Před samotnou výpravou na hory by si měl každý jedinec uvědomit, jaká rizika mu hrozí a dobře se na ně připravit.

„Pokud lidí mají mobilní telefon tak je dobré si stáhnout aplikaci horské služby, což doporučujeme všem,“ dodal Miroslav Güttner.

Aplikace obsahuje nejen lyžařské desatero, první pomoc, rozmístění stanic horské služby, ale také důležitá telefonní čísla, počasí a další různé návody. Jedná se o podobnou aplikaci jako je v posledních měsících hodně zmiňovaná Záchranka, akorát s tím rozdílem, že horská služby ji spustila již téměř před třemi roky.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov