Hokejový turnaj mládeže na zimním stadioně v Ostrově

Hokejový klub HC Čerti má za sebou další úspěšnou akci, tentokrát turnaj pro nejlepší čtrnáctileté hokejisty tří krajů.

Druhou lednovou neděli proběhl na ZS v Ostrově turnaj VTM, což je označení pro výchovu talentované mládeže.

„Jedná se o turnaj tří týmů, kategorie U 14, což znamená 14 letý hokejisti max“, uvedl manager týmu Radek Schmied.

Na ostrovský zimák se sjely výběry ze tří krajů: Karlovarského, Ústeckého a hlavního města Prahy. K radosti domácích měl Karlovarský kraj i trojnásobné ostrovské zastoupení, a asistentem trenéra byl domácí Radek Škarda. Turnaj probíhal od 10 do 15 hodin, každý tým odehrál dva zápasy.

„Systém se hraje každý s každým, je to zkráceno na 3 x 15 minut kvůli časovému pressu. Zimní stadion je poměrně dost vytížený“, řekl Radek Schmied.

 Z vítězství se nakonec radoval výběr Ústeckého kraje, který porazil výběr Karlovarského kraje 8:1 a nejlepší čtrnáctielté hokejisty hlavního města Prahy 5:1. Tři body a druhé místo vybojoval tým Prahy. Výběr Karlovarského kraje skončil bez zisku jediného bodu třetí. Turnaj nejlepších tří výběrů bedlivě sledovali odborníci.

„Hokejová generalita tyto turnaje sleduje, je to oficiálně na všech stránkách. A víceméně výsledek těchto turnajů slouží potom pro výběry celostátních výběrů nebo reprezentace“, dodal manager týmu Radek Schmied.

Turnajem VTM práce klubu HC Čerti zdaleka nekončí. V úterý 24. ledna se od 17 hodin uskuteční na ostrovském zimním stadionu náborová akce s názvem Týden hokeje, která se koná na vybraných zimní stadionech 2x ročně. Akce má za úkol představit dětem a rodičům hokej jako dynamický, bezpečný a finančně nenáročný sport. Všichni jste na tuto akci srdečně zváni.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov