Hokejový kemp

ZS v Ostrově je od začátku července plně vytížen. Tréninky začaly jak ostrovským krasobruslařům, tak i hokejistům.

Ve dnech 9. – 13. července uspořádal Karel Procházka společně s bývalým brankářem HC Energie Jakubem Frčkem hokejový kemp pro malé i starší hokejisty.

„Víceméně jsme s tím nápadem přišli loni společně s Jakubem Frčkem, protože jezdíme trénovat akademii malých dětí až po ty nejstarší do M. Lázní, kde se schází, dá se říci, celá Evropa. Tak jsme řekli, udělat něco takového tady pro děti v Ostrově. Sešla se tady skvělá parta, kluci chodí 2x denně na led, 2x na hřiště do Nemosu“ sdělil Karel Procházka – organizátor hokejového kempu.

Kemp byl zaměřený na individuální činnosti jednotlivců, hráči nikdy netrénovali všichni dohromady, ale byli rozdělení do skupin. Cílem kempu bylo zdokonalit techniku bruslení a hole. Tréninky však nebyly nijak náročné.

„Kemp je zaměřený na super partu, zábavu, a aby kluci měli chuť a radost z toho hokeje. Není tam nic zátěžového, je to všechno opravdu jenom naučný, a aby to všechny bavilo, jak nás, tak i kluky“ řekl Karel Procházka – organizátor hokejového kempu.

Zpestřením pro kluky byly dopolední tréninky s extraligovým hráčem HC Energie Karlovy Vary Jaroslavem Kverkou a také s brankářem Filipem Grančarovem, který byl draftován do Islanders. Největší hvězdou byl pro kluky Vojta Polák – Karlovarský odchovanec, hráč NHL v Dallasu, momentálně působí v KHL lize. Spoluorganizace kempu a trénování především brankářů se ujal bývalý gólman HC Energie K. Vary, Jakub Frček.

„Já jsem tady hlavní trenér brankářů, chytal jsem v energii do juniorů a časem jsem se rozhodl pro studium na medicíně v Plzni a hraju tam za univerzitní tým. Takže mám na starosti gólmany, máme tady jednoho, což mě trochu mrzí a chtěl bych tímto pozvat další, aby se určitě přihlásili do dalších let. A snažím se zaměřit na gólmany, zlepšit techniku bruslení, zlepšit techniku zákroků a samozřejmě nové cviky“ odpověděl Jakub Frček – trenér brankářů.

Pětidenní kemp si kluci užili, naučili se nové věci, poznali výborné hokejisty, kteří jim byli vzorem. Nyní už je čeká náročná příprava na novou sezónu 2018/2019.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov