Hokejisté HC Čerti porazili Cheb

Hokejový tým mužů HC Čerti má v letošní sezóně našlápnuto k vítězství v krajské lize.

V sobotu 10. března se na ZS v Ostrově odehrál druhý finálový zápas krajské ligy mužů mezi domácím týmem HC Čerti a HC Stadion Cheb. Ostrovský tým potěšil fanoušky, vyhrál 4:3 a srovnal stav série na 1:1.

“ První zápas minulý týden jsme prohráli 8:7 po poměrně vyrovnaném zápase jsme prohráli 8:7. Myslím si, že tady bylo poměrně hodně diváků spokojených, řekl bych, že tým, který je momentálně poskládaný předvádí neskutečné výkony, soupeř má v kádru hráče, kteří hráli nejhůř 1. nebo 2. ligu „, řekl manažer mužstva Radek Schmied.

 Čerti měli skvěle rozjetou sezónu od začátku, po základní části skončili na druhém místě v tabulce krajské ligy, v nadstavbě porazili M. Lázně 2:0 na zápasy, v 1. utkáním zvítězili vysoko 11:4, ve druhém pak 12:5.

“ Udělala se tady letos skvělá parta, musím připomenout v začátku všeho našeho gólmana s naším kapitánem, kolem kterého se vytvořila parta kluků, kteří hráli hokej v minulosti, bylo zapotřebí takový prvotní impuls pro budování týmu „, uvedl Radek Schmied.

Sobotní zápas na domácím ledě byl velmi vyrovnaný. Hosté z Chebu chtěli vyhrát a získat tak pohár pro vítěze. Domácí chtěli fanouškům a hlavně sobě dokázat, že na soupeře mají, srovnat stav série a vynutit si tak třetí, rozhodující utkání, což se jim nakonec podařilo.

“ První třetina skončila myslím si 2:1 pro nás, druhá skončila 3:3 a ve třetí vlastně žádný gól nepadl, ukázala se zkušenost klíčových hráčů, kteří jsou zvyklí z vyšších soutěžích na tlak, ty vlastně ten zápas rozhodli „, zhodnotil Schmied.

Nakonec díky výborné práci gólmana porazili HC Čerti Cheb 4:3 až na nájezdy. Zaplněný ostrovský zimní stadion vytvářel týmu po celou dobu skvělou atmosféru a hráči se jim za to náležitě odměnili.

“ Dělá se to všechno pro to, aby v podstatě malí kluci tady se na ten zápas v sobotu přišli podívat. Aby viděli, jak se ten hokej má hrát, aby viděli, jak ten klub má vypadat, kam oni můžou postoupit a proč to vlastně dělají, oni si vezmou čepičku, šálu a jdou fandit na ty svoje kluky „, vysvětlil Schmied.

Rozhodující, třetí zápas, se odehraje v Chebu, v sobotu 17. března od 16:30. Po skončení zápasu se budou rozdávat poháry pro tři nejlepší.

“ Už teď skončíme nejhůře víceméně na druhém místě, což si myslím, že pro ostrovský hokej je velká odměna “ dodal manažer mužstva Radek Schmied.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov