Historický piknik

V pořadí již pátý ročník Historického pikniku, který pořádá Letohrádek Ostrov ve spolupráci s Domem kultury, letos návštěvníky přenese do dob první republiky.

V neděli 8. července od ranních hodin zámecký park doslova nasaje atmosféru 20 let 20.století.

„Tématem je vlastně 100leté výročí vzniku Československé republiky, takže celý piknik bude probíhat v atmosféře první republiky“ řekla Mgr.et MgA. Zdeňka Bílková – kurátorka Letohrádku.

Připraveny budou i dva bloky výtvarných dílen a to od 11 do 13 hodin a od 14 do 16 hodin.

„Dílny jsou určeny dětem i dospělým s tím, že se budeme inspirovat prvorepublikovou tématikou 4:00:46 + 4:01:16 Bude zde připravena dílna například zaměřená na krasopis, výrobu vlasových ozdob nebo oblékací panenky“ sdělila Mgr.et MgA. Zdeňka Bílková – kurátorka Letohrádku.

„Akce je určena úplně pro každého kromě těch tradičních dílen je tu připravený samozřejmě i další program pro ty, kteří si chtějí v parku třeba jenom posedět a podívat se“ uvedla Eliška Failová – organizátorka při DK.

Celý den hudebně doprovodí jednotka Františka Kůse z Ostrova. Probíhat budou taneční lekce swing. Perličkou programu bude v 15 hodin vystoupení Na Plovárně v podání Bratří v triku.

„Po celý den budou park zdobit okostýmování účastníci spolku Podkrušnohorských velocipedistů, dále se lidé budou moci podívat na kadeřnický salon, kde budou probíhat právě ukázky prvorepublikových účesů a DiFadlo Ostrov připraví fotokoutek Vítejte na Barrandově“řekla Eliška Failová – organizátorka při DK.

Vyfotit se bude možné ve stylovém oblečení s různými doplňky. Připravena je i soutěž, respektive kvíz zaměřený na prvorepublikové filmy.

„K pikniku samozřejmě patří hlavně občerstvení takže jako v loňských, v loňském roce tu bude stylová hospůdka, kde si budete moct dát krušburger nebo nějakou krušnohorskou limonádu“ sdělila Eliška Failová – organizátorka při DK.

Jedním z důležitých bodů programu bude také soutěž o prvorepublikovou bábovku. Každý kdo se chce zúčastnit, může přinést svůj výtvor. Soutěžit se bude ve spolupráci s nadací Sant Joachim o zajímavé ceny.

„Na závěr programu proběhne vernisáž výstavy, 5×8 rovná se 40, a jedná se o 40 autorů, je to sbírková výstava, je připravena tak, že představí právě z každého významného ročníku končícího osmičkou vždy po 8 autorech v tom daném letopočtu“ uvedla Mgr.et MgA. Zdeňka Bílková – kurátorka Letohrádku.

K vidění tak budou například díla Čapka, Kubišty a celé řady zajímavých autorů první a druhé poloviny 20. století.

Rubriky:  Kultura
Region:  Ostrov