Historický piknik 2017

Na další ročník historického pikniku, v pořadí již čtvrtý, zavítaly za slunečného počasí do zámeckého parku desítky lidí.

Prostor před ostrovským Letohrádkem v zámeckém parku patřil v neděli 9. července tradičnímu Historickému pikniku. Akce se konala za podpory města Ostrov, Evropské unie, ve spolupráci s Domem kultury a Galerií umění Letohrádek. Letos se organizátoři pikniku inspirovali cirkusovým prostředím.

“ Na tuto myšlenku nás přivedla grafika Františka Tichého, která je ve sbírkách galerie umění v Letohrádku.16:55:18 + 16:56:10 Bylo to úplně vše s tématem cirkusu, počínaje klasickými výtvarnými dílnami, dále to byly především cirkusové aktivity od žonglování přes akrobacie na šále, hooping, bublinování, chůze na laně a spoustu dalších „, prozradila organizátorka Historického pikniku Eliška Failová.

Ve tvořivých dílnách si mohli dívky i chlapci vyrobit žonglérské míčky, barevná paraplíčka a další zajímavé věci. Asi největší úspěch měla klobouková dílna, zaměřená na tvorbu extravagantních klobouků. V pohybových dílnách si mohli nejen děti, ale i dospělí vyzkoušet vzdušnou akrobacii na šále, párovou akrobacii, žonglování, ale i chůzi na laně a další. Se svým představením na historický piknik zavítala cirkusová skupina Žongléros Ansámbl z Plzně.

“ Jsme se rozhodli připravit přímo tématické vystoupení, které se jmenuje Ve stínu šapitó. Je to takové malé překvapení, kdy vlastně se tam potkáme s provazochodkyněmi s žongléry, s jezdci na jednokolkách. Je to taková taškařice, co se vlastně odehraje, když zhasnou ty světla ramp a odejdou ty cirkusáci do toho stínu šapitó odpočívat „, vysvětlila členka cirkusové skupiny Žongléros Ansámbl z.s Martina Vaněčková.

Zábavný den v zámeckém parku navštívil mimo jiné i starosta z partnerského německého města Oberwiesenthal. Ti nejmenší se zapojili do představení v Hedy Bayer Čechové.

“ Pohádka se jmenuje Zirkus Putzini a je vlastně o zvířátkách na takovém statku, která se nudí a vymyslí si, že chtějí hrát cirkus „, řekla zakladatelka divadla Komplex Heda Bayer Čechová.

Vyvrcholením pikniku byla módní přehlídka vlastnoručně vyrobených extravagantních klobouků před porotou. Nejkrásnější a nejpestřejší klobouky získaly malé odměny.

Během celého odpoledne se bylo možné občerstvit sladkými moučníky, osvěžit se domácí limonádou, různými čaji nebo zlatavým mokem. Atmosféru odpoledne podkreslovala hudba v podání kapely Tabasker.

Rubriky:  Kultura Zprávy
Region:  Ostrov