Havárie v Ostrovské teplárenské

Společnost Ostrovská teplárenská má za sebou havárii, která s sebou přinesla mírné znečištění části města.

Nečekaná událost se stala ve večerních hodinách ze soboty na neděli druhý březnový víkend.

“ Přibližně v 10 hodin nám praskla trubka v kotli K1, který zrovna jel na plný výkon, a když vám praskne trubka tak prostě se vyvalila voda přímo do topeniště, tam vznikla pára a všechen mour, všechno co bylo v tom kotli se, vyvalí do komína „, vysvětlil předseda představenstva OT a.s. Ing. Tibor Hruškovský.

Následně došlo v blízkém okolí teplárny k posypání části města včetně zaparkovaných aut popílkem.

“ Za což se lidem omlouváme samozřejmě, když někdo přijde, doloží třeba fotografií v mobilu, že měl posypaný auto od popílku a přinese účtenku z myčky tak to určitě zaplatíme“, řekl Hrušovský.

Jak uvedl pan Hrušovský, jednalo se o mimořádnou událost. Problém se znečištěním popílkem, ale nebyl ojedinělý. Poprašek potrápil obyvatele v blízkosti teplárny opakovaně. Tady je příčina, ale jiná.

“ Ono to bylo na kotli K2, my už jsme to řešili s českou inspekcí životního prostředí, měli jsme povolen i nějaký způsob provozu, princip byl ten, že je na tom kotli nějaká závada, která se neřešila, ze stížností víme, že už to tady lítalo i v minulých letech, ale my to budeme řešit až teďkon v letním provozu „, sdělil Tibor Hrušovský.

Novou informací spojenou s ostrovskou teplárenskou je dovolení nového člena dozorčí rady.

“ Místo pro něj uvolnil pan starosta, v minulosti byl pan starosta členem ba přímo předsedou dozorčí rady, pan Železný se toho postu vzdal, chodí na dozorčí radu jako host,  na jeho místo jako byl zvolen oficiálně pan Mišička, který bude prostě zastupovat odběratele v teplárně „, dodal předseda představenstva OT a.s. Ing. Tibor Hruškovský.

Zvolení proběhlo oficiální formou, kdy byly obeslány všechny realitní kanceláře a významní odběratelé ve městě k nominování zástupců. Nominace přišly celkem tři. Rada města pak vybrala nejvhodnějšího kandidáta. Za panem Mišičkou se mohou vydat v případě nejasností a dotazů sami občané města.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov