Half maraton Karlovy Vary 2017

V sobotu 20. května proběhl pátý ročník Mattoni ½ Maratonu Karlovy Vary. Na trati padlo hned několik rekordů.

Start hlavního závodu proběhl v 17:30 společně se štafetovým během a závodem dvojic 2Run na nábřeží Osvobození. Na trase dlouhé 21 km a 975 metrů se odehrál souboj nejlepších atletů a rozhodovalo se až v cílové rovince. Mezi muži se z vítězství a traťového rekordu radoval Keňan Wilfed Kimitei, který přespurtoval tři soupeře a cílem proběhl v čase 1:00:54. Rovněž mezi ženami zvítězila Keňanka Yvonne Jelagat v čase 1:08:19. Nejlepšími českými běžci byli Jiří Homoláč s časem 1:08:34 a Petra Kamínková, která zvládla trasu za 1:17:58. Samotnému závodu předcházel dm rodinný běh, dlouhý 3 km,. na všechny účastníky čekaly v cíli medaile.

“ Ta atmosféra rodinného běhu se asi nedá pomaličku ničím nahradit, protože ty šťastné výrazy těch dětiček s rodičema. I miminka, který jedou v kočárku, nebo starší dětičky, které jedou na odrážedlech, to je prostě nádhera. Je tam plno elánu, radosti a samozřejmě po tom doběhu, když vidíte, že všichni čekají na ty medaile, je to prostě nádhera a myslím si, že tohle to je jedna z akcí, která stojí za to, aby si ty rodiny zaběhaly „, prozradila účastnice běhu Hana Ševčíková.

Štafetového běhu se zúčastnilo 78 čtyřčlenných štafet, první tři běžci museli zdolat 5 km, poslední závodník 6 km. Nejlepší čtveřice dosáhla času 1:22:45. Na start závodu 2Run se postavilo 162 dvojic, nejlepší čas 01:25:48 zaběhla dvojice Jana Nováková, Jakub Hrdina. Samotného 1/2maratonu se zúčastnilo téměř 2600 běžců, mezi kterými nechyběli ani známé tváře z našeho města.

“ Já jsem takový amatérský běžec, ale přece jenom, daří se mi zlepšovat čas, což mě samozřejmě těší. Ale musím se opakovat: atmosféra a lidi, kteří fandí na trati, ty děti, které vám plácají do rukou, prostě to se nedá nahradit a pak když doběhnete do toho cíle a zjistíte, že jste ještě o něco lepší, tak si řeknete: Jo stálo to za to „, doplnila Hana Ševčíková.

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Karlovy Vary