Fotbalové utkání FK Ostrov vs. TJ Sokol Čížová

V šestém kole odehráli fotbalisté FK Ostrov velmi kvalitní zápas na hřišti TJ Sokol Čížová. Se zkušeným soupeřem drželi krok, ale prohra 3:1 byla nevyhnutelná.

V sobotu 24. září se na hřišti FK Ostrov odehrál třetí domácí divizní zápas. Proti našim hráčům nastoupilo mužstvo z Dobříše. Utkání začalo velmi svižně. Už v 8. minutě se z dvaceti metrů napřáhl domácí Milan Novotný a zakončení bylo přesné, Ostrov vedl 1:0. Dobříš si to nenechala líbat a srovnala již po dvou minutách, domácí obrana si neohlídala Maryšku a ten se nemýlil. Po zbytek prvního poločasu byl zápas vyrovnaný s několika šancemi na obou stranách, do pauzy se už skóre neměnilo.

„První poločas zatím dobrý, myslím si, že kluci bojujou, je to bojovný výkon. Soupeř je fotbalovej, ale myslím si, že se jim vyrovnáme jak v taktice, tak i v rychlsoti. Uvidíme, jak to dopadne. Škoda, že jsem dostali hned rychlý gól, že jsem nezachytili signál, ale věřím, že to kluci zvládnou, přidají nějaký gól a vyhrajeme,“ uvedl předseda FK Ostrov Pavel Bursík.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, v 52. minutě se dostal do šance Kobera, ale jeho trefa šla těsně vedle tyče dobříšského gólmana Šedivého. O několik minut později nastřelil Tomáň břevno a do třetice se opět Kobera dostal do další velké šance. Neproměněné tutovky mrzely o to víc, když v 65. minutě skvěle zpracoval míč Valsa a poslal hosty do vedení. V 70. minutě mohl srovnat Rašman, ale gólman Šedivý míč vytěsnil mimo. Dvě minuty před koncem zápasu si hosté vedení pojistili, Maryška zvýšil na 3:1. V 88. minutě mohl domácí Nerad ještě snížit stav utkání, neproměnil však pokutový kop a skóre zápasu se už tak neměnilo.

„Dneska se mi to špatně hodnotí, protože si myslím, že jsem měli hodně šancí a jak se říká: Nedáš – dostaneš, dostali jsme branku, když jsem měli dát. Měli jsem tutový šance a soupeř nám dal z brejku branku, což nás stojí hodně sil. Místo toho, abychom vedli 2:1, tak soupeř vede 2:1 a nás to stojí hodně sil. Je to škoda, kluci makali, to nemůžu vůbec nic vytknout, ale nemáme to potřebné štěstíčko, abychom dali branku a vedli my,“ dodal trenér FK Ostrov Ivan Filip.

 V 7. kole se fotbalisté FK Ostrov utkají na hřišti soupeře SK Artima Praha a v sobotu 8. října se můžete těšit na další domácí zápas, tentokrát již od 16 hodin. Náš tým přivítá mužstvo SK Klatovy 1898.

 

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov