V prvním jarním zápase na domácím hřišti porazili fotbalisté FK Ostrov klub TJ Sušice

Jarní část fotbalové divize byla zahájena v sobotu 11. března. FK Ostrov odehrál první zápas jarní části na domácím hřišti.

V Ostrově padlo v rámci prvního jarního hracího dne nejvíce gólů. FK Ostrov přivítal poslední tým tabulky TJ Sušice. Pěti góly do sítě hostů uctili domácí památku Jirky Štessla. Před začátkem zápasu se čtyři stovky diváků rozloučili s panem Jiřím Štesslem, který zemřel náhle v neděli 5. března při činnosti, kterou měl nadevše rád – při fotbale. Skvělý trenér, fotbalista a člověk zemřel v pouhých 57 letech a v sobotu hráli fotbalisté FK Ostrov především pro něj.

Ostrovští do zápasu doslova vlétli a první gól padl již v 1. minutě. Po rohovém kopu se nemýlil navrátilec Ondra Nýber. Ve 3. minutě už to mohlo být 2:0, ale nakonec Diviš trefil jen břevno. Domácí i nadále tlačili a ve 12. minutě se ze standardní situace trefil Novotný. Poté se hra uklidnila a šance přišly i na druhé straně. Po 30 minutách hosté snížili, otevřené ostrovské obrany využil Imrich Varga.

„Začali jsem dobře, hned na začátku jsme vstřelili branku, ve 12. mnutě druhou – 2:0, mohli jsme dát dalšího góla. Trošku jsme po 25. minutě polevili, kdy soupeř nás potrestal na 2:1. Ale věřím, že do 2. poločasu půjdeme s tím, abychom rozhodli ten výsledek a měli dneska 3 body“, konstatoval trenér Ivan Filip.

Do druhého poločasu vstoupili domácí na výbornou. Ve 47. minutě se při individuální akci prosadil Milan Novotný a zvýšil na 3:1. O pět minut později přišla na řadu další standardka domácích, Tomáň byl v pravý čas na pravém místě a byl z toho 4. gól. Po necelých 5 minutách se diváci mohli opět radovat, Ondra Nýber si připsal druhý gól v zápase. Hosté se nevzdali a v 73. minutě snížili stav utkání na konečných 5:2.

„Samozřejmě jsem rádi, že jsme vyhráli, nakonec jsem vstřelili 5 branek, což je super. Ještě jsme mohli dát i další branky, ale vyhráli jsme. Trošku mě mrzí, že jsme dostali tu poslední branku, ale 5:2 – krásný výsledek. Bylo to těžký, nevěděli jsme, co máme čekat od Sušice, ale zvládali jsme to, 3 body a jedeme dál“, řekl trenér Filip.

FK Ostrov si se soupeřem ze Sušice poradil na výbornou. V prvním zápase se domácí sice utkali s nejslabším soupeřem v divizi, ale oproti podzimu posílili o dva hráče.

„Jak Ondra Nýber, který se navrátil po půl roce, tak i Jakub Dušek, kterýho považuje pořád za ostrovskýho, ale teď nehrál, hrál v divizi v Karlových Varech a v Německu, tak určitě doplnili to mužstvo a je to určitě super a ten tlak hráčů, aby se dostali do základní sestavy je větší a oni hrají velice dobře“, dodal Ivan Filip.

V tabulce divize patří Ostrovu 13. místo. Druhé kolo odehrají fotbalisté FK Ostrov opět doma proti týmu ze Sedlčan, který je 10. a diváci se tak mohou těšit na velmi vyrovnaný zápas.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov