Fotbalisté FK Ostrov porazili FC Viktoria Mariánské Lázně

Ve 14. kole divize A proběhlo malé karlovarské derby mezi mužstvy FK Ostrov a FC Viktoria Mariánské Lázně. Na stadionu u Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních viděli diváci jedinou branku v podání domácích.

V posledním divizním zápase podzimní části přivítali ostrovští hráči tým TJ Malše Roudné. Domácí rozhodli zápas ve svůj prospěch již v první půlhodině. Na soupeře doslova vlétli a první šance přišla v 8. minutě, tutovou šanci měl Jakub Diviš, ale pálil mimo. Přišlo několik dalších neproměněných šancí, skóre zápasu otevřeli ostrovští ve 27. minutě. Tolar poslal přesný centr Liškovi, který se nemýlil. Po třech minutách viděli diváci rychlou akci domácích, Martin Matoušek byl na správném místě a zvyšoval na 2:0. Ve 42. minutě se dostali ke slovu i hosté, Tušer snížil na 2:1.

„Myslím si, že hrajeme velice dobře, vedli jsme 2:0, škoda, že jsme si ke konci poločasu nechali dát branku. Věřím, že dneska to dotáhneme do vítězného konce. Zatím hrajeme dobře, velice dobře“, pochvaloval si trenér Ivan Filip.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Roudné, měli hned několik šancí. Nejblíže k vyrovnání byl Havel, naštěstí přestřelil. Výhru Ostrova potvrdil v 76. minutě Jakub Diviš.

„Zápas byl dobrej, bylo dobrý, že jsme je furt tlačili, doráželi, dělali chyby, ale bylo to těžký, klouzalo to, mokro. Dobrý je, že se pořád snažíme hrát dopředu, jako sem tam nám něco nevyjde. No a v tý nejkrizovější chvíli jsme dali na 3:1, takže to bylo štěstí“, uvedl útočník Jakub Diviš.

Fotbalisté FK Ostrov jsou po 15 kolech na 13. místě v tabulce divize A, na svém kontě mají 17 bodů za 5 výher, 9 proher a jednu remízu.

„První půlka soutěže, myslím si,máme 17 bodů, chtěli jsme mít 20, ale můžeme být spokojení, protože jsme nováčci v té soutěži, takže je tam spokojenost. Na jaře hrajeme víc utkání doma, takže věřím, že to zvládneme, že se udržíme v té divizi a měli ji pro příští rok“, doplnil trenér Filip.

První zápas jarní části odehrají ostrovští hráči doma, 12. března od 14:30. Přivítají tým TJ Sušice, která bez zisku jediného bodu uzavírá tabulku divize A.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov