Fotbal divize Ostrov x Kladno

Fotbalisté FK Ostrov si v divizi zatím vedou na výbornou. V sobotu 1. září si připsali další tři body.

Na domácí zápas proti týmu SK Kladno přišlo téměř 500 diváků a vytvořili skvělou kulisu, fotbalisté se jim odměnili senzační výhrou 2:0. Zápas začal trochu opatrně, lepší hru předváděli hosté. Ostrovští se však silného soupeře nezalekli, ve 21. minutě se prosadil Jankovský, jeho střela z 20 metrů šla těsně vedle tyče. O 6 minut později zatlačili domácí soupeře do jejich obranného pásma a Tolar namířil hlavou přesně do sítě. Soupeř se snažil o vyrovnání, nejblíže k tomu byli ve 35. minutě, kdy zacinkala tyč Sütta. Ve 39. minutě přišel naprosto zbytečný faul Klause ve vápně. Rozhodčí nařídil penaltu. Gólman Sütto opět potvrdil svoji skvělou formu a míč vyrazil mimo branku. Do šaten tak odcházeli spokojenější domácí.

„Řekli jsme si v kabině, že na to musíme vlítnout, víme, že Kladno je zkušený družstvo, který hrálo i výš. No ale soupeř nás trochu zaskočil, byl lepší ve středu pole, naštěstí se nám podařilo dát branku ze standardní situace z rohu. Potom jsme tak nějak hlídali hru a byli jsme chvílemi i horší, ale vybojovali jsme to a každý zápas není růžový“ řekl Ondřej Nýber – záložník FK Ostrov. 

Druhý poločas začal v klidnějším tempu, ostrovští si skvěle hlídali kladenské soupeře. V 56. minutě využil brejkové situace Jakub Vrba, vystřelil a míč se odrazil od tyče do brány. Ostrov tak vedl překvapivě 2:0. Závěr už si domácí pohlídali a zasloužené tři body je posunuli v tabulce divize na 3. místo, což je nečekaně dobrý začátek.

„Skvělý výsledek, především, protože ten soupeř byl silný, už svým jménem, vlastně Kladno je velký město, kde má velkou mládežnickou základnu, takže jsme to měli těžký a naší bojovností, vůlí jsme zaslouženě vyhráli a 2:0 je krásný výsledek“ sdělil Ivan Filip – trenér FK Ostrov. 

Další zápas odehraje FK Ostrov na hřišti soupeře v Nymburce, na domácí utkání se diváci mohou těšit v sobotu 15. 9. od 16:30 na hřišti FK Ostrov za pekárnou.

„Jedeme daleko, jedeme nejdál, do Nymburka, takže to bude těžký, ale teď jsme hodně v euforii, daří se nám, hrajeme dobře, organizovaně, takže věřím, že zase něco přivezeme a bude to super“ uvedl Ivan Filip – trenér FK Ostrov. 

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov