Fotbal divize

Fotbalisté FK Ostrov přivítali v pátek 19. dubna vedoucí tým tabulky TJ Sokol Hostouň.

Domácí fotbalisty čekal náročný zápas, podpořit je přišlo 350 diváků, kteří vytvořili skvělou kulisu. Bohužel se gólu nedočkali ani na jedné straně a o vítězi museli rozhodovat penalty. Od začátku utkání bylo jasné, že Ostrov nenastoupí s odvážnou taktikou, spíše vyčkával, co může očekávat od lídra. Hostouň se snažila hledat mezery v obraně domácích, bylo to však složité, protože Ostrov nastavil výbornou obrannou taktiku. Po prvním poločase byl stav utkání 0:0. Do druhé půle vstoupili domácí útočněji, přestože hosté nadále diktovali tempo hry a tlačili se do šancí. Chybělo jim však přesné zakončení a Ostrovu pomohl výborně chytající Sütto.

„Samozřejmě jsme hráli proti soupeři, který je první v tabulce, který chce postoupit do 3. ligy. Pro nás to bylo těžký, protože my se zachraňujeme. Každý bod dobrý, ale v průběhu utkání jsme měli na to udělat i tři body“ řekl Ivan Filip – trenér FK Ostrov.

Na řadu přišel penaltový rozstřel. První tři penalty byly proměněny na obou stranách. O konečném vítězství Hostouně rozhodla 4. neproměněná penalta Ostrova.

„Je to loterie, jak říkám. Je to loterie, je to o psychice, musí tam něco chytnout a mít štěstí ten brankář. Neměli jsme, holt soupeř vyhrál na penalty, máme aspoň jeden bod, je to povzbuzení dál, protože teď jedeme do Rakovníka, který jsou vedle nás, takže pořád máme o co bojovat“ doplnil Ivan Filip – trenér FK Ostrov.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov