Fotbal

Ostrovští fotbalisté, kteří bojují o záchranu v divizi, se v sobotu 4. května utkali s týmem Zbuzany, kde hraje několik bývalých prvoligových hráčů. Hosté brali zaslouženě všechny body.

Ostrov nastoupil proti silnému soupeři velmi odhodlaně, ale spíše se soustředil na defenzivu. Zbuzany diktovaly tempo hry a byli více u míče. Svou typickou kombinační hrou se dostávali do útočného pásma častěji než domácí. Už to vypadalo na bezbrankový stav po prvním poločase, ale hosté udeřili hned dvakrát. Ve 41. minutě otevřel skóre zápasu Přeučil, v poslední minutě první půle se prosadil jeden z bývalých extraligových hráčů Mario Lička.

„Kluci jsou běhaví, snaží se, ale je pravda, že jak tady vedete o dva tři góly, tak my už jsme zkušení a už jsme si to uhlídali a to je ten případ dneska, kdy jsme dali gól úplně na konci prvního poločasu, do šatny a už jsme si to udrželi“ řekl Mario Lička – hráč FK Zbuzany.

Již od první minuty druhého poločasu byli v převaze hosté. Ve 47. minutě vstřelil svůj druhý gól Přeučil. Třetí branka hostů byla v zápase rozhodující. Oba týmy už spíše dohrávaly. Ostrov se snažil vymyslet útočnou akci, ale obrana hostů jim toho příliš nedovolila. Přesto se v 78. minutě domácí dostali ke slovu a Lukáš Plos snížil na 1:3. Zbuzany dokázali na vstřelenou branku reagovat velmi rychle, na 4:1 zvyšoval Přeučil a dokonal svůj hattrick. V závěru pečetil výhru hostů opět Mario Lička a svým druhým gólem upravil stav utkání na konečných 1:5.

„Zbuzany byly od začátku lepší, Já si myslím, že jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec. Rozdílový hráč Mario Lička…bohužel jsme se s tím nedokázali popasovat, dneska to byl to rozdílový hráč  ukázalo se, že hrál 1. ligu“ uvedl František Nedbalý – hráč FK Ostrov.

„Já jsem skončil 3 roky zpátky, myslím si, že byl čas. Teď už to hraju jenom pro zábavu, já si myslím, že můžu být vděčný za to, že jsem mohl hrát všude tam, kde jsem byl. Ať už to bylo v Ostravě, kde jsem začínal, kde jsme vyhráli i titul český. Pak jsem byl i v Itálii, ve Francii, v Anglii, opravdu jsem vděčný za to, že jsem těmi kluby prošel“ dokončil Mario Lička – hráč FK Zbuzany.

Zbuzany potvrdily roli favorita a na hřišti Ostrova přesvědčivě zvítězily. Drží se tak stále na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na Hostouň. Ostrov je s 25 body na 14. místě.

 

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov