Fotbal

Fotbalisté FK Ostrov jsou k nezastavení. Na domácí půdě opět nedali soupeři šanci.

V sobotu 15. září přivítali ostrovští fotbalisté Sportovní sdružení Ostrá. Soupeř měl před zápasem o jednu výhru méně než domácí, proto se očekávalo zajímavé a vyrovnané utkání. Na začátku zápasu byla hra vyrovnaná. Hráči Ostrova byli lepší v kombinační hře, hosté byli nebezpeční v zahrávání standardních situací. V 18. minutě vystřelil Martin Matoušek z poza vápna, míč se odrazil od hráče z Ostré a Ostrov vedl 1:0. Ve 21. minutě šel dlouhý míč na Koberu, který proběhl s míčem mezi obránci, šel sám na bránu, ale střela mu nesedla. Ve 25. minutě střílel Nýber těsně vedle tyče a ve 31. minutě vyrazil ránu Jankovského gólman hostů.

„Je to hodně těžké utkání. První poločas vedeme 1:0, jsme rádi, protože u tohoto soupeře, který umí dobře bránit, je to silový soupeř, vysoký hráči, silní hráči, takže vést 1:0 je pro nás hodně důležitý, takže uvidíme do 2. poločasu, jak to bude vypadat “ uvedl Ivan Filip – trenér FK Ostrov.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. V 70. minutě šel Ostrov do přečíslení, Nýber vybojoval míč, šel ze strany sám na bránu, nacentroval na nabíhajícího Duška, který hlavou netrefil. V 86. minutě byl v akci opět Ondra Nýber, šel sám na bránícího hráče, kterého obstřelil a přesnou ránou k tyči zvýšil stav utkání na 2:0. Do konce zápasu se už skóre neměnilo. Ostrov byl aktivnější a zaslouženě vyhrál.

„Do druhého poločasu jsme šli ve vedení 1:0, v kabině jsme si řekli, že musíme nuně přidat druhý gól, nebo to bude nebezpečný. Soupeř hrozil v prvním poločase hlavně ze standartek, takže do druhýho jsme si řekli, jak to musíme bránit. Na tréninku jsme trénovali, jak je musíme ubránit při standardkách, že mají různé signály, který točí furt dokola a připravili jsme se na to a na konci se mi naštěstí podařilo dát uklidňující gól na 2:0“ sdělil Ondřej Nýber – záložník FK Ostrov.

Záložník Ondřej Nýber je s pěti góly zatím v čele tabulky divize B. V neděli 23. 9. zajíždí FK Ostrov na hřiště TJ Sokol Houstoň, tým, který má stejně bodů jako FK Ostrov, pouze lepší skóre. O týden později se na fotbalisty můžete opět těšit na domácí půdě, kdy vyzvou na souboj tým z Rakovníka.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov