Fotbal

V sobotu zajížděl do Ostrova třetí tým tabulky FC Františkovy Lázně. Ani tentokrát soupeř neprověřil domácí obranu a odvezl si z Ostrova vysokou porážku.

Fotbalisté FK Ostrov na soupeře doslova vlétli a hned od první minuty měli jasnou převahu. Ve druhé minutě zahrávali trestný kop, hlavou se nemýlil Tolar a otevřel skóre zápasu. Ve 14 minutě odcentroval Dušek míč z levé strany, Nýber hlavou přehodil brankáře a zvýšil na 2:0. I nadále domácí vytvářeli tlak na soupeře, který měl problémy s pohybem všech ostrovských hráčů. Hrálo se pouze na jednu branku a byla otázka času kdy budou padat další branky. Ve 38. minutě přihrával z pravé strany Kobera na nabíhajícího Duška, který prudkou ranou prostřelil brankáře.

„Musím říct, že hrajeme dneska dobře, opět doma, na krásném hřišti, krásný počasí, lidí plno a náš výkon je zatím výborný, věřím, že do toho 2. poločasu půjdeme zase s takovou aktivitou, aktivní je celé mužstvo a věřím, že dáme další branky a potěšíme ty naše diváky, kteří jsou skvělí“ – sdělil Ivan Filip – trenér.

Obraz hry v druhém poločase se nezměnil. Ostrov nadále byl aktivní, hosté nevěděli co s tím. V 51. minutě přečíslil Kobera obranu Fr. Lázní, přihrál na nabíhajícího Nýbera, který se nemýlil. O tři minuty později se Nýber uvolnil kličkou přes dva hráče, přihrál Klausovi a Ostrov už vedl 5:0. Na 6:0 zvýšil hlavou z malého vápna Diviš do prázdné branky. Nýber završil hlavou hattrick v 79. minutě a domácí už vedli 7:0, v 81. minutě to bylo zásluhou Diviše 8:0. Na konečných 9:0 upravil Jakub Diviš, který si také připsal hattrick.

„Tak dneska jsme hráli se soupeřem z třetího místa, byly to určitě 3 důležité body. Po pohárovém utkání v Lokti jsme určitě potřebovali takový výkon. Tři góly, to je zásluha celého družstva, jako každý zápas, jsem rád, že jedeme na takové vlně a doufám, že nám to vydrží. Nechci nic zakřiknout, ale jestli postoupíme, tak doufám, že letos už nemůžeme spadnout, protože to už by nám neodpustili ani výborní fanoušci, ani lidi, co sem chodí jenom koukat. A doufám, že už tam zůstaneme a budeme tak v půlce tabulky“ – řekl Ondřej Nýber – hráč.

FK Ostrov má skvěle našlápnuto do divize, ale krajský přebor ještě není zdaleka u konce a ostrovští mají před sebou ještě několik důležitých zápasů.

„Teď zajíždíme do Citic, kde je to velice těžký, protože tam mají malinký hřiště, tam je to samý souboj, tam to není tolik o fotbale, ale věřím, že tam uspějeme. Potom máme doma derby okresní s Nejdkem a pojedeme dál na další vlně, takže věřím, že to dotáhneme do konce“ uvedl Ivan Filip – trenér.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov