Na turnaji elevů se ostrovský tým při MDDM umístil na krásném sedmém místě

Florbalový tým MDDM Rescom Ostrov má za sebou další úspěšný turnaj, tentokrát na domácí půdě.

V sobotu 4. března se na ZŠ Masarykova odehrál v pořadí již 7. turnaj elevů. Domácí oddíl postavil dvě mužstva a celkem se turnaje zúčastnilo rekordních 10 týmů.

„Tentokrát tady máme speciálního hosta ze Sparty, jinak jsou tady týmy z Karlových Varů, Sokolova, Chebu, Chodova. Kluci si vedou výborně, zlepšují se, každým turnajem rostou“, řekl trenér Ladislav Ďurian.

Hrálo se systémem každý s každým, což znamenalo pro každý tým 9 zápasů a kluci si tak dostatečně zahráli. Ostrovský tým složený z hráčů, kteří navštěvují kroužek MDDM, se umístil na velmi slušném 7. místě. Hráči nechytili začátek, ale postupně se začali zlepšovat a turnaj zakončili třemi výhrami v řadě. Vítězi se stali zaslouženě hosté z Prahy. Největší bitva se strhla o druhé místo, které nakonec vybojovali hráči z Chodova a odsunuli tak domácí tým MDDM Rescom Ostrov na 3. místo. Přesto to byl pro domácí velký úspěch, mrzet mohlo chlapce pouze to, že je od stříbrných medailí dělila jedna jediná branka. Tým elevů se velmi zlepšuje a navíc má velmi nadějné nástupce z přípravky.

„Určitě se můžou děti z těch mladších ročníků, což je přípravka, srovnávat s elévy, kteří jsou až o dva roky starší. Jsou to určitě hráči, kteří do budoucna budou mít velký potenciál, pokud u toho vydrží. Posouvá je to v tom, že se nebojí větších hráčů, dovolí si víc, v tý kategorii je ten rozdíl již obrovksý, takže oni ten svůj talent a píli, co na tréninku odvádějí, můžou odevzdat na turnaji proti starším hráčům“, dodal trenér Martin Šmídl.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov