Na domácím hřišti podlehl FK Ostrov hostům ze Sedlčan

Ostrovští fotbalisté v 2. domácím zápase nenavázali na úspěch z minulého kola a hostům ze Sedlčan podlehli 3:1.

V sobotu 18. března odehráli fotbalisté FK Ostrov 17. kolo divize A. Kvůli vytrvalému dešti se utkání odehrálo na umělém povrchu, který sedl lépe hostům ze Sedlčan. Ve 14. minutě se Sedlčanští dostali k míči, přesná přihrávka na Hasse skončila za zády domácího gólmana. Po necelých 4 minutách se Dominik Němec dostal do brejku a přesnou střelou poslal hosty do vedení 2:0. Ostrovští byli hrou hostů zaskočení a nebyli schopní se dostat do větší šance.

“ První poločas se nám moc nepovedl, hlavně začátek utkání. Už v 18. minutě jsme prohrávali 2:0 a myslím si, že to byly naše velké chyby, takže uvidíme, jak do 2. poločasu. Momentálně to není moc dobrý „, konstatoval trenér Ivan Filip.

Do druhého poločasu vstoupili lépe opět hosté. Po pěti minutách hry pálil stoper Vystyd z 20 metrů a jeho rána byla přesná. Sedlčany se dostali do tříbrankového vedení. V 59. minutě měli domácí dvě šance, bohužel ani jednu z nich nedotáhli do zdárného konce. Největší šance na snížení přišla v 76. minutě, kdy se k útoku odhodlalo ostrovské trio Dušek, Liška a Diviš. Rána Duška však šla přímo do rukou gólmana. Nakonec se ostrovští diváci přece jen gólu dočkali. V 81. minutě snižoval po standardce Jan Tolar. Skóre 3:1 už se do konce zápasu neměnilo.

“ Tak nakonec jsme prohráli 3:1, moc dobře se mi to nehodnotí. Protože jsme šli do utkání, že chceme zvítězit. Soupeř byl o jeden bod před námi. Bohužel jsme pohráli po našich chybách, hned na začátku jsme dostali opět branku, špatnou branku, kdy jsme nepohlídali střelu. Potom jsme soupeře zatlačili, ale to už asi nestačilo“, dodal trenér Filip.

Další zápas odehrají fotbalisté FK Ostrov venku, čeká je jeden z nejtěžších soupeřů FK Motorlet Praha. V 19. kole přivítají doma SK Jankov, kterému patří předposlední místo v tabulce Divize A. Šance na zisk tří bodů je tak velká.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov