FK Ostrov získal jeden bod ve 21. kole divize A

Dvacáté první kolo fotbalové divize A odehráli fotbalisté FK Ostrov doma proti lídru tabulky TJ Sokol Čížová.

V sobotu 15. dubna přišly ostrovské fotbalisty podpořit čtyři stovky fanoušků. FK Ostrov byl jasným outsiderem zápasu, ale všechny mile překvapil a doma zůstal alespoň jeden bod. Rozdíl mezi oběma týmy v tabulce nebyl po celý zápas znát. Domácí se mužstva s bývalými ligovými hráči vůbec nezalekli a byli vyrovnaným soupeřem. První šance hostů přišla v 18. minutě, ale domácí obrana byla ve střehu. Ve 27. minutě se ostrovský brankář vrhl pod nohy rozběhnutého Jandy, byl z toho faul a penalta, kterou Jirouš bezpečně proměnil. Domácí se snažili o vyrovnání, ale čížovskou obranu neohrozili. Hosté byli spokojení s jednogólovým vedením a do konce 1. poločasu se do větších akcí nepouštěli.

“ Myslím si, že dneska hrajeme dobře, že jsme se připravili dobře na soupeře, který je první v taublce. A jenom mě mrzí ta penalta, že jsme dostaly jednu branku a myslím si, že jsme s tím něco udělaly a do toho druhého poločasu půjdeme s tím, že chceme vyrovnat a pokusit se získat nějaký bod“, řekl trenér Ivan Filip.

Druhý poločas začal v podobném stylu jako skončil ten první. Nepříjemná situace pro hosty nastala v 55. minutě. Fenyk fauloval, uviděl žlutou kartu, ale sám se při incidentu zranil. Následně ho odvezla záchranná služba, po vyšetření byla diagnostikovaná zlomenina pravé nohy. Do nesnází se dostali i domácí, v 58. minutě viděl rozhodčí při obranné akci domácích Nýberovo ruku a nařídil další penaltu pro Čížovou. Tentokrát Jirouš gólmana Sütta nepřekonal. Ostrovští se snažili o vyrovnání, nejblíže k němu měli v 72. minutě, ale chybělo přesné zakončení. V poslední čtvrthodině byli u míče spíše domácí a v 89. minutě přišel zasloužený vyrovnávací gól z kopačky Tolara.

Na řadu přišly opět pokutové kopy. Ostrovský trenér Filip postavil do brány náhradního gólmana Vaněčka, který zneškodnil 3 penalty hostů. Domácí střelci neměli svůj šťastný den a po 7. sérii se radovala Čížová ze zisku dvou bodů. Doma zůstal alespoň jeden bod.

„Samozřejmě jsme rádi aspoň za ten jeden bod, i když si myslím, že dneska jsme mohli udělat i víc. Ta vůle těch hráčů po tom vítězství byla suprová a už v minulém utkání na Doubravce jsme hráli dobře a teďka jsme to potvrdili doma. Takže věřím, že takhle budeme hrát i nadále“, dodal trenér Filip.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov