FK Ostrov versus FK Admira Praha

V 10. kole divize se utkali fotbalisté FK Ostrov s týmem FK Admira Praha na jeho hřišti. Domácí s přehledem potvrdili roli favorita a porazili ostrovský tým 4:0. V sobotu 22. října se odehrálo 11. kolo na hřišti FK Ostrov.

V atraktivním utkání dvou západočeských týmů se to hemžilo šancemi na obou stranách, nechyběly ani góly. Výhru domácích 2:1 zajistil záložník Rašman. První velkou šanci měli hosté, naštěstí z toho byla jen tyč. Po pěti minutách přišla první velká šance domácích a hned z toho byl gól, Martin Rašman se trefil levačkou z voleje a Ostrov vedl 1:0. Do konce prvního poločasu se již stav utkání neměnil.

„Po prvním poločase ukázal soupeř svou kvalitu, měl i nějaké nebezpečné situace, trefil tyčku, my jsme dali dá se říct z brejku branku, i když šťastnou, tak to platí. Prostě bude to boj a budeme se snažit do druhé půle to udržet,“ prozradil hráč Filip Tomáň.

Hned v úvodu druhého poločasu mohli domácí hráči zvýšit, ale brankář hostů byl úspěšnější. Hosté z Rokycan se také dostali do velké šance, naštěstí z toho byla pouze tyč. Přicházeli šance na obou stranách, druhý gól přišel až v 68. minutě z kopačky domácího Rašmana, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Deset minut před koncem hosté snížili, v 90. minutě mohlo být vyrovnáno, ale Procházkovo hlavička šla mimo. Poslední slovo měli opět domácí, ale skóre zápasu se již neměnilo.

„Jsem rád, že jsme opět vyhráli doma 2:1. Byl to těžký soupeř, tím jsme se přiblížili do středu tabulky. Myslím si, že i to utkání se nám povedlo, kluci makali, jezdili, bylo vidět, že byla vůle po tom vítězství a tomu soupeři jsme nic nedovolili, naopak jsme měli další šance, kde jsme mohli rozhodnout a vést 2, 3:0, al jsme rádi za to 2:1,“ doplnil trenér Ivan Filip.

Příští týden zajíždí fotbalisté FK Ostrov do Dvorů. 1. FC K. Vary je aktuálně vedoucím týmem divize A. FK Ostrov je po 11 kolech na 12. místě se 14 body.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov