Fešn – Čenž

Modní kousky, ale i slavnostní róby,  si v rámci akce Fešn-Čenž,  která se uskutečnila poslední únorovou neděli v ostrovském domě kultury, mohly dámy pořídit za drobný peníz.

V centrum módy  se v neděli 26. února změnilo divadélko Točna Domu kultury, které běžně slouží především divadelním a hudebním představením.

“ Akce Fešn-Čenž je vlastně takový bazárek ostrovský, zaměřený vyloženě na oblečení, obuv, kabelky a jiné doplňky. Inspiraci vlastně pro tuhle akci jsme získali z velkým měst jako je Praha, Plzeň, jsou tam různé bizar bazary a podobně. Tak jsem si říkala, když to může fungovat ve velkém městě, proč né i v Ostrově“, prozradila organizátorka akce Fešn-Čenž Eliška Failová.

Akce, jejímž cílem je poslat nepotřebné kousky z šatníků dál do světa, byla určena především slečnám, ženám ale i dámám. O nultý ročník byl obrovský zájem ze strany prodávajících. Jak prozradila Eliška Failová, přihlásilo se je jich přes třicet. Prostory Točny však nabídly místa jen 12(dvanácti) z nich.

“ Úžasné je, že tady není jen běžné oblečení, ale třeba se tu rozprodávají oblečení  ze svatebních salónů, jsou tu i plesové šaty, jsou tu překrásné boty. Opravdu od takového toho oblečení volno časového až po překrásné slavnostní kousky“, dodala Failová.

Akce Fešn-Čenž měla i charitativní účel. Prodávající, kteří si nechtěli odvézt neprodané zboží zpátky s sebou domů, jej mohli darovat Oblastní charitě Ostrov, kde ještě poslouží potřebným.

“ Je to vlastně jedna z forem spolupráce, kdy jsme rádi za každý dar, ať je věcný nebo finanční. A co se týče ošacení, jako takového, tak po tom je teď taková obrovská poptávka, že jsme to vlastně uvítali a kam přijde toto oblečení? No, samozřejmě ho okamžitě zařadíme do našeho šatníku“, řekl ředitel oblastní charity Mgr. Tomáš Fexa.
Pro velký zájem veřejnosti se další akce stejného charakteru uskuteční v sobotu 23. dubna. Tentokrát se Fešn-Čenž přestěhuje do prostor Společenského sálu Domu kultury, který nabídne více místa a větší možnosti prodeje.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov