Ekocentrum – pololetní prázdniny

Zkoumání, pozorování přírodních materiálů a tvoření, takový byl den volna, který si užily děti školou povinné v Ekocentru.  

Po rozdání vysvědčení si jeden den volna užily děti v ostrovském Ekocentru. O pololetních prázdninách, které v letošním roce připadly na pátek 2. února, byl pro školáky ve věku od 7 do 11 let připraven program nejen uvnitř budovy, ale i ve venkovním areálu.  

“ Zjistili jsme, že se nám tady sešlo pár dětí, které v Ekocentru ještě vůbec nebyly, takže jsme začali prohlídkou Ekocentra, kde jsme ukázali zvířata chovaná tady u nás. Mohly si sáhnout na suchozemské želvy, vodní želvy, agamy, trnorepy „, řekla  vedoucí Ekocentra Ostrov Petra Žlutická.

Pomocí vody a soli si děti vytvořily zajímavý obrázek. Po odpaření vody jim zůstal vlastní motiv tvořený jen solí. Fantazii se meze nekladly.

“ Během dopoledne jsme ještě stihli jít na zahradu, kde děti měly za úkol najít si nějaký malý přírodní předmět, který jsme potom po obědě zkoumali pod miskroskopem „, řekla vedoucí Žlutická.

Zkoumaly se klacíky, listy keřů, květiny, ale i například kůra stromů. Odpoledne se v Ekocentru neslo v poklidném duchu. Děti si zahrály hru městečko Palermo usíná a rozpoznávaly zvířata a jejich obydlí.

 Anketa dětí:

Nejvíc se mi líbily želvy, krokodýl, je tady liška.

Jak jsme tvořili obrázky se solí a s vodou a taky jak jsme tady koukali na zvířátka. 

Chameleoni a bojím se pavouků, takže jsem moc nechtěla lízt k tý teraristice no.

Mě se nejvíc líbilo jak jsem si prohlížel samostatnej krunýř a jak jsem měl na ruce chameleona.  

Další volno si školáci z Karlovarského kraje užijí o jarních prázdninách a to už od pondělí 12. až do pátku 16. února.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov