Dům kultury

Dům kultury žije v posledních dnech přípravami na dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana, i přesto se zde ale chystá celá řada novinek přes renovace až po organizaci dalších kulturních akcí.

Dokončeny jsou již práce na kinokavárně, která se díky malé rekonstrukci, změnila na menší divadelní sál.

„Máme tam 80 míst, sál je vybaven nově malou technikou pro divadelní zvuk a pódium jsme roztáhli o dva a půl metru, takže počítám s tím, že tahle malá scéna začne fungovat hlavně pro zušku a pro menší divadelní a filmové akce“ řekl ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

V bývalé kinokavárně byla již položena i speciální baletní podložka, kterou jako první začal využívat taneční soubor při ZUŠ  Počítá se s tím, že nové prostory začne využívat i MDDM. Vyřešen byl konečně i dlouhodobý problém v hlavním divadelním sále s regulací vzduchu.

„To se povedlo obnovit za řekněme drobný peníz. Můžu říct že už dokážeme vyměnit kompletně v celý horní části, ale povedlo se i topení, takže už asi diváci v sále na divadle už nebudu zažívat mrazivé a nebo horké dny a už to bude regulováno přes nějakou automatiku“ sdělil ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

I levá část Domu Kultury dozná jistých změn. Rekonstrukce T-Klubu, která byla navržena za účelem častějšího využití pro menší klubové akce, taneční večery pro dospělé apod.je těsně před dokončením.Nová je tu podlaha, povrchy a dokončuje se i zázemí. První hosté prostory zaplní již v rámci FOH.

Na druhou stranu nechceme přijít ani o tu část publika které bylo věrné experimentu  takže pro ty se taky něco připravuje, počítáme s tím že T-klub ožije minimálně dvakrát do měsíce nějakou hezkou akcí řekněme pro kategorii ne studentskou, ale tu trošičku odrostlejší“ uvedl ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Podle slov ředitele Očenáška také konečně odstartuje ii plánovaná výměna dveří u hlavního vstupu. Odbor investic již zahájil výběrové řízení.na zhotovitele. Do konce roku by tak výměna měla být dokončena.

„Ty dveře budou vypadat úplně stejně, názor památkářů je jasný, nemůžeme nějak extrémně měnit ten vzhled, místo jednoho skla bude izolační dvojsklo, vstup do domu kultury bude mít aspoň trošičku nějakou úroveň, dneska jsou tam centimetrové mezery asi jako na hlavním sále“ dodal ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Tepelná pohoda se řeší i na zmiňovaném hlavní sále, kde by v příštím roce snad konečně mohla proběhnout výměna oken.

„Do té doby ty okna zaizolujeme takovým způsobem, že zima v sále nebude, nebude táhnout od oken na přítomné dámy na plese, ale co je zásadní už na konci listopadu budeme mít sál vybaven novým nábytkem nové židle nové stoly, tak aby to odpovídalo trošičku vyšší kultuře, kterou tady chceme dělat“ sdělil  ing. Miroslav Očenášek – ředitel Domu kultury.

Už v listopadu se může veřejnost těšit v kinokavárně na upírskou noc,na první taneční večer v T-klubu, či bigbítový koncert nejmenované kapely v Točně. Tahounem plesové sezóny bude lednový ples Domu kultury, který se povine v černo-bílo-červené barvě.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov