Domov pokojného stáří

18 nových lůžek pro seniory s sebou přinesla druhá etapa rekonstrukce domova pokojného stáří. Přestože se vše stihlo v termínu, doposud nová část stacionáře zeje prázdnotou.

Nové prostory byly vybudovány v bývalé turistické ubytovně. Veškeré práce, včetně úprav zahrady a instalace cvičebních prvků, byly přesně podle plánu dokončeny koncem letošního července.

“ Problém máme jeden, že nemůžeme zkolaudovat, protože kolaudací bysme zprovoznili provozovnu, ale nedošáhli bysme na dotační titul, kterej je plus mínus až do 15 milionů „, zkonstatoval starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

Z tohoto důvodu posílal starosta za město hned v srpnu žádost na ministerstvo o urychlení schválení dotačního titulu, ale bohužel až do dnešního dne, neobdržel žádnou odpověď. Vzhledem k tomu, že není možná kolaudace, využil se čas na doplňkové práce, které nebyly původně v projektu, jako drenáž povrchu parkoviště, ale i změna výmalby.

“ Při poslední prohlídce jsme zkonstatovali  s architektem, že ta výmalba, která tam byla provedena zrovna nebyla šťastná a natipovali jsme jinou barvu a jiné odstíny, aby se ty prostory projasnily „, řekl Železný.

Dalším problémem, který úzce souvisí s neproběhlou kolaudací a samotným otevřením provozovny jsou již nabraní zaměstnanci, kteří se zaučovali na své pozice, již v červenci a srpnu. Nyní prakticky oblastní charita zaměstnává lidi, pro které nemá práci.

“ Jsme řešili dotaci pro charitu místní,, musíme platit mzdy a provoz, ale provoz nefunguje, je to takový paradox „, dodal starosta města Ostrov Ing. Josef Železný.

Bohužel ale jiný způsob v tuto chvíli, aby město nepřišlo o dotaci neexistuje. Nyní už zbývá vyčkat pouze na potvrzení a odklepnutí dotace, následnou kolaudaci a okamžité uvedení stacionáře do provozu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov