Dokončená oprava komunikace ve Kfelích

Oprava komunikace ve Kfelích ve směru na Hluboký, která je zároveň i cyklostezkou, byla dokončena.

Na stavební opravy komunikace v obci Kfely uvolnilo město Ostrov finance z městského rozpočtu ve výši 4,5 milionů korun.

“ Tato stavba byla dlouhá zhruba 700 metrů. Jednalo se o rekonstrukci celé komunikace, která byla v dezolátním stavu „, vysvětlil Ivan Vysocký z Odboru majetku města.

V roce 2016 v těchto místech byla dokončena pokládka vodovodního potrubí. Komunikace, která je jak uvedl projektant pro dopravní stavby Igor Hrazdil, stará zhruba 40 až 50 let si nový povrch už zasloužila a to především kvůli větší bezpečnosti.

“ Probíhá tady totiž mimo jiné také cyklotrasa, takže intenzita cyklistů je tady docela velká, zvláště tedy v letním období a o víkendech „, konstatoval projektant pro dopravní stavby Ing. Igor Hrazdil.

S opravami započal zhotovitel na konci dubna letošního roku. Nejen, že bylo potřeba vyměnit starý nevyhovující povrch za nový, nutné bylo, ale i v některých místech, rozšíření vozovky.

“ Základní povrch té vozovky je živičný, v živičném zpevnění, dvouvrstvé. Je tam podkladní vrstva a obrusná vrstva. Obrubníky jsou řešeny pro zvýšení bezpečnosti tam, kde by mohlo dojít k nějaké kolizi např. Se stožáry VO nebo sjetí do příkopu, tak tam jsou silniční obrubníky nadvýšené „, sdělil Hrazdil.

Na opačné straně jsou obrubníky zapuštěné a to z toho důvodu, že zde není vybudována dešťová kanalizace. Veškerá srážková voda tedy stéká z vozovky do volného prostoru či do silničního příkopu. Na celé délce komunikace je povolena rychlost 30 kilometrů v hodině, v určitých místech ale i přesto přibyly zpomalovací koberce, kvůli větší bezpečnosti cyklistů a chodců.

“ Tady dříve bylo veřejné osvětlení se sodíkovými výbojkami asi 100 Wattovými, které bylo umístěno na betonových stožárech bývalého vzdušného vedení silového ČEZ elektrického „, dodal projektant pro dopravní stavby Ing. Igor Hrazdil.
Staré sloupy veřejného osvětlení byly podle projektu vyměněny za nové s led osvětlovacími tělesy.. Dopravní značení zde zůstalo zachováno. Oprava vozovky ve Kfelích byla zhotovitelem dokončena začátkem července 2017.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov