Dětský pětiboj

Oddíl Sport pro všechny TJ Ostrov uspořádal na ZŠ Májová pětiboj pro nejmenší sportovce.

V rámci cvičení Rodičů s dětmi se tato akce koná každý rok. Letos se organizátoři rozhodli uspořádat závody pro širokou veřejnost.

Pozvali jsme rodiče z města Ostrova a okolí, aby si děti přišly zasoutěžit v tělocvičně, vyřádit se. Budou mít skok daleký, hod na cíl, kladinku a šplh, ale samozřejmě jsou to malinký dětičky, tříletý, čtyřletý, pětiletý, tak mají výjimku, budou na hrazdičce. A na závěr poběží překážkový běh uvedla Zdenka Braunová – organizátorka.

Závod proběhl v obou tělocvičnách ZŠ Májová, zúčastnilo se 22 dětí ve věku tři až pět let. Mezi tříletými zvítězil Adam Pěkný, na druhém místě se umístil Šimon Laitl, na třetím Sárinka Dorňáková. Nejrychlejší v běhu přes překážky byla Adrianka Pecháčková. V kategorii čtyřletých byl nejlepší Péťa Šott, mezi dívkami Klárka Franková. Nejvyrovnanější byly výkony v kategorii pětiletých. Před poslední disciplínou měli shodný počet bodů Maruška Šenková a Vojta Koutný. O vítězi rozhodl až běh přes překážky, kde byla lepší Maruška. Na třetím místě se umístil Alfík Berger. Všichni malí závodníci byli po zásluze odměněni, podpořit je přišel i předseda TJ Ostrov Ladislav Martínek a legendy TJ Ostrov Milena Smolová – cvičitelka žen a Věra Mrázová – dlouholetá vedoucí cvičení Rodičů s dětmi.

 

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov