Dětská hřiště v Ostrově procházejí kontrolami po zimě

Dětská hřiště na území města prochází v současné době nutnými kontrolami a opravami po zimě.

Na území Ostrova se v současné době nachází celkem 15 dětských hřišť, která jsou v majetku města. Po uplynulé zimě přichází na řadu příprava na jaro. Výkyvy počasí a nízké teploty v zimním období mají vliv na materiál, ze kterého jsou herní prvky vyrobeny.

“ Jakýkoliv počasí má vliv na materiály převážně ten dřevěný, my se tomu snažíme zabránit tím, že většinou na podzim ty dřevěné části natíráme, impregnujeme tak aby vydržely ty změny počasí „, řekla pracovnice z odboru správy majetku města Bc.Petra Niederhafnerov.

Období od listopadu do konce března je využíváno především k rekonstrukci poškozených a dožilých částí herních prvků, které se dají rozebrat a opravit.

“ Jakmile takhle končí zima, tak se tyhlensty součásti montují zpátky a provádí se první údržba co se týká oplocení dětských hřišť, dotažení šroubů, promazání. Ze skladu vyjmeme takzvaná hnízda, co se dávají na houpačky, zase je rozvěsíme zpátky na na místa „, uvedla Niederhafnerov.

Doplněn či vyměněn musí být také písek na pískovištích, opraveny a upraveny dopadové plochy, které kvůli bezpečnosti musí mít hloubku 40 cm sypkého materiálu.

„My opravujeme průběžně v celým roce. V loňském roce se investovalo na opravy dětských hřišť asi 530 tisíc, pro letošní rok máme vyčleněno 450 tisíc korun a dopadové plochy dělají přibližně 150 tisíc korun „, dodala pracovnice odboru správy majetku města Bc.Petra Niederhafnerová.

Obnovy se dočkají i travnaté dopadové plochy, které budou nově nahrazeny pryží, splňující přísné podmínky norem. Prvotní investice bude sice dražší, ale údržba bude levnější než doposud.  Opravu mají za sebou již hřiště v ulici Seifertova, Vančurova, a Družební, to si vyžádalo i nákladnou výměnu dřevěného plotu a samotného ohraničení pískoviště, která přišla na zhruba 80 tisíc korun. Další opravy budou po vyhodnocení stavu po zimě následovat.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov