Den Země

Další ročník tradičních oslav Dne Země se uskutečnil v sobotu 13. dubna v areálu Ekocentra.

Program celosvětově významného dne byl tentokrát připraven na téma „Zabalí nás jednou všudypřítomné plasty? Nebo ne?“. Na místě bylo připraveno několik interaktivních stanovišť, na nichž na děti i rodiče čekaly nejrůznější úkoly a hry, díky kterým mohli poznávat krásu a rozmanitost okolní přírody.

„Máme tu 14 stanovišť, na kterých si děti vyzkouší spoustu zajímavých věcí, jako je střelba ze vzduchovky, výroba lízátek. Máme tady sázení květin, poznávají druhy motýlů ČR, třídíme odpad a je tu dalších spousta stanovišť a vidíte, že účast je velice hojná a já si myslím, že se nám to zase docela povedlo“ uvedla Jitka Mašková, pracovnice Ekocentra.

Kromě poznávání druhů rostlin a zvířat byly připraveny také tematické soutěžní disciplíny, jako ekojízda na traktoru, kuželky či slalom. Při příchodu děti dostaly kartičky, na které sbíraly u jednotlivých úkolů razítka a po jejich splnění pro ně byla připravena drobná odměna.

„Děti soutěží, mají kartičky startovní, kde je těch 14 stanovišť a za každé stanoviště, které splní, dostanou bodík a jdou si pak do tomboly vybrat svoji odměnu, která se jim líbí“ dodala Jitka Mašková, pracovnice Ekocentra.

I přes nepříznivé počasí přilákal bohatý odpolední program do Ekocentra mnoho malých i velkých návštěvníků. Den Země, který připadá na 22. dubna a který se od roku 1971 slaví každoročně na celém světě, je ekologicky motivovaným svátkem, jehož cílem je upozornit širokou veřejnost na nutnost ochrany životního prostředí. Celkem se k němu připojuje 193 států a více než miliarda lidí po celém světě.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov