Den vody

V neděli 24. března se opět uskutečnily tradiční oslavy Dne vody v areálu Ekocentra.

Již pošesté se Ekocentrum ve spolupráci s Gymnáziem Ostrov zapojilo do celosvětového dne vody. Společně pro děti uspořádali odpoledne plné zábavy a ponaučení. Na místě bylo připraveno několik interaktivních stanovišť, na nichž na děti i rodiče čekaly nejrůznější úkoly a hry.

„Jak sami vidíte, tak máme tady spoustu interaktivních stanovišť, kde si děti vyzkouší různé pokusy s vodou. Pak tady máme malou dílničku, kde si vyrábí vlastně věci, které jsou spojené s vodou“ uvedla Jitka Mašková, pracovnice Ekocentra.

Pokusy si pro děti připravilo také gymnázium.

„Takže na našem stanovišti zájemcům ukazujeme, že voda nemusí být jenom neutrální, kterou znají doma z kohoutku, ale že může být také kyselá nebo zásaditá. A zájemci si mohou vyzkoušet právě stanovení těhle vlastností doopravdy, tak jak se to dělá ve velkých laboratořích“ sdělil Ing. Miloš Krejčí, učitel Gymnázium Ostrov.

Kromě vodních pokusů čekalo na malé návštěvníky také poznávání druhů rostlin a zvířat a hádání míst jejich výskytu a obydlí.

„Vedle je v badatelně, můžou se podívat na zvířátka nebo na prostředí, ve kterém ta zvířata žijí, takže myslím, že si tady každý najde kousek svého, co se mu bude líbit“ dodala Jitka Mašková, pracovnice Ekocentra.

Pro děti byla připravena také oblíbená vodní stezka. Další oslavy dne vody přilákaly do ekocentra mnoho malých i velkých návštěvníků.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov