Den rodiny v Ostrově

Mezinárodní Den rodiny se slavil hned na třech místech v Ostrově. V rámci oslav byl pro veřejnost připraven bohatý doprovodný program.

Velice významným dnem pro společnost je Mezinárodní den rodiny, který v letošním roce připadl na pondělí 15. května. V tento den se oslavují rodiny jako důležitý faktor pro budoucí generace. Smyslem oslav je, aby si každý uvědomil, že mít svojí vlastní rodinu není samozřejmost.  Městský dům dětí a mládeže si ve spolupráci s Domem kultury připravil na neděli 14. května celodenní program, který odstartoval v dopoledních hodinách v Letohrádku Ostrov v zámeckém parku.

“ A to výtvarnou dílnou, která byla zaměřena na tvorbu malých fotografických rodinných alb. Budeme pracovat s papírem, jak s barevnými tak vzorovanými papíry a vlastně k tomu skládání si ulehčíme práci knihařskou kostkou, což je vlastně takový základní knihařský nástroj, který nám pomáhá naskládat ten papír „, vysvětlila vedoucí kurátorka Letohrádku Ostrov Mgr. Zdeňka Bílková.

Jednoduchou skládanku, která se musela třikrát přeložit a slepit, jejímž výsledkem bylo papírové Leporelo, trvalo těm zručnějším vyrobit zhruba půl hodiny. Výrobci jej nakonec ozdobili stuhou a nalepovací kytičkou. Fantazii se meze nekladly.

“ My se snažíme vždycky děti vést k tomu, aby se učily vlastně s těmi barvami pracovat, aby si hledaly ty správné barevné kombinace a barvy to je o citu “ prozradila Bílková.

Každé vyrobené fotoalbum bylo barevně odlišné. Děti pracovaly společně s rodiči a se svým výsledkem byly spokojeny. V odpoledních hodinách se doprovodný program přesunul do venkovního areálu Domu dětí.

“ Měli jsme jsme mnoho nových atrakcích, které jsme chtěli na ty naše malé děti vyzkoušet. Takže za mnou vidíte aquazorbing, kdy poprvé dneska si děti vyzkouší. Na velkém oranžovém hřišti máme plno nových hradů, překážkových drah „, doplnila pedagogická pracovnice MDDM Bc. Dagmar Gburová.

Zařádit si mohly děti i dospělí v bumperballu, zajezdit si na seqwejích, na elektrických vozítkách, či si zahrát fotbal. Na jejich bezpečnost po celou dobu dohlíželi pracovníci Domu dětí. Jak prozradila Dagmar Gburová, smyslem akce bylo vylákat rodiče s dětmi ven, aby si společně užili příjemný den jako rodina. Celodenní program byl zakončen v divadélku Točna Domu kultury pohádkou Vílí námluvy v podání ostrovských Ochotníků.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov