Den rodin

Oslavy mezinárodního Dne rodin probíhaly po celém městě. Pro rodiče s dětmi byl připraven celodenní nedělní program, který pořádala městská knihovna, Letohrádek, Dům kultury a Městský dům dětí a mládeže.

Zábavný a soutěžní den začal v knihovně kvízy pro celou rodinu a pokračoval výtvarnou dílnou v Letohrádku. Zde si mohli malí i velcí návštěvníci vyrobit vlastní rodinné fotoalbum za použití nejrůznější techniky.

„Můžou vyrobit nejen různé knížečky, které jsou přímo určené i pro maminku většinou ve tvaru srdce, protože vlastně dnes máme i den matek, vyrobit rámečky na fotografie, využíváme zde vlastně i recyklační materiály, zbytky látek a podobně, zbytky barevných papírů, všechny tyto díla, co si zde děti s rodiči vyrobí, si můžou odnést sebou domu“ uvedla Michaela Šarköziová, Letohrádek Ostrov.

Odpolední program pokračoval loutkovým představením v Domě kultury a slavnostní den pro celou rodinu zakončily zábavné atrakce v Městském domě dětí a mládeže.

„Máme hrady, zámky nafukovací různé velikosti, to znamená i pro ty malinké a naše oblíbená atrakce aquazorbing, kde se ty děti krásně vyřádí a dneska i s tím počasím je to úplně úžasný, samozřejmě je to hlavně pro ty děti, aby si to užily, aby přišly s mámou, tátou“ řekla Dagmar Gburová, MDDM Ostrov.

Děti dostaly soutěžní kartičky, na které během celého dne sbíraly razítka. Ty se ke konci dne losovaly, a děti tak mohly vyhrát vstupenky do Pohádkového parku, do zábavního centra Fantazie Sokolov nebo na některou z kulturních akcí v domě kultury. Nabitý program Dne rodin, který se v tento datum slaví již od roku 1992, byl v Ostrově pořádán podruhé.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov