Den otevřených dvěří v LT Manětíně

Sobota 17. září se v letním táboře v Manětíně nesla v duchu dne otevřených dveří.  I přes deštivé počasí si tuto akci nenechalo ujít více než 80 lidí. Dům dětí zajistil pro zájemce o prohlídku areálu dopravu autobusem na místo a zpět.

„My jsme den otevřených dveří připravili hlavně pro rodiče a jejich děti, aby tedy rodiče viděly, kde mohou jejich děti trávit prázdniny a volný čas,“ uvedla ředitelka MDDM Ostrov Bc. Šárka Märzová.

Nechybělo ani bohaté občerstvení v táborové jídelně a doprovodný program nejen pro děti, ale i dospělé.

„Měli jsme pro ně připravený program, hlavně tedy pro děti,ale vzhledem k této kalamitě, tak to bylo trošku omezené, ale neomezili jsme komentované prohlídky. Rozdělili jsme si lidi na skupinky po 20 a mohli se dostat do všech místnost,“ prozradila pedagogická pracovnice MDDM Dagmar Gburová.

Zblízka si bylo možné prohlédnout nejen chatky, klubovny, jídelnu, zdravotku, ale i další prostory. Jak prozradila Dagmar Gburová, táborem prošlo od roku 1972 až do současnosti zhruba 20 tisíc dětí. Návštěvníci se také dozvěděli zajímavé a důležité informace, jako například kdy tábor vznikl, čí jsou prostory, kolik stála rekonstrukce areálu, kolik bylo etap a podobně.

Podle Dagmar Gburové byli pracovníci MDDM spokojeni s účastí:  „Nás mile překvapilo,že ostrovská veřejnost, vím přesně číslo 81 lidí přijelo autobusy a přijeli i lidi osobními auty, takže kolem sto lidí přijelo i v tomto strašném počasí, kdy tedy od rána pršelo.“

Dětem však deštivé počasí nevadilo a na hřišti kopaly do míče. Velký zájem u nich vzbudil Bumber ball, při kterém si užily spoustu legrace. Jak prozradila ředitelka Domu dětí Šárka Märzová, poptávka na umístění dětí v letním táboře v Manětíně o hlavních školních prázdninách se díky rekonstrukci zvýšila.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov