David Zadák je nejlepší junior za rok 2016

Druhý nejlepší junior města Ostrov za rok 2016, cyklista David Zadák, navázal na loňskou úspěšnou sezónu a opět sbírá jeden vavřín za druhým.

17letý odchovanec Cykloteamu Ostrov David Zadák v současné době trénuje v týmu Česka Spořitelna Specialized MTB Junior Team a studuje sportovní gymnázium ve Vimperku. V současné době je zatím nejlepším juniorem v ČR ve své disciplíně. Při svých čtyřech startech na Českém poháru MTB nenašel přemožitele a  zvítězil způsobem start – cíl. Ještě většího úspěchu dosáhl na světovém poháru ve Švýcarsku, kde zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch a umístil se na druhém místě v konkurenci 131 závodníků z 21 států světa. Hned po závodě odcestoval na třítýdenní vysoko horské soustředění do Italského Livigna.

Vrcholem sezóny bude pro Davida reprezentace ČR na ME v Itálii a poté, 1. září, odlétá s reprezentací na MS do Austrálie. Zde pojede jak závod štafet, tak individuální závod juniorů. Davidovi držíme palce a o jeho dalších úspěších vás budeme informovat.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov