Chartitativní utkání

Charitativní fotbalový zápas pro Dům pokojného stáří proběhne 19. června na fotbalovém hřišti za pekárnou.

V pořadí již třetí benefiční fotbalový turnaj je naplánován na úterní červnové odpoledne. Tentokrát se jedná o zápas výjimečný, stanou proti sobě dva týmy ve složení Český kněžský tým versus bezpečnostní sbory města Ostrov.

„Připravujeme se v podstatě, když je čas, nějak se tomu extra nevěnujeme, sejdeme se jednou za 14 dní, zakopeme si v tělocvičně, je to spíš fotbal pro zábavu, takže nejde o ten sportovní výsledek nebo nějaký sportovní výkony, jde o to spíš udělat dobrou věc, aby to k něčemu bylo“ – Marek Oravský – kapitán týmu bezpečnostních složek.

Tým bezpečnostních složek je složen ze zástupců vězeňské služby, policie ČR, městské policie a dobrovolných hasičů. Družstvo čítá cca 20 členů. Obdobně je na tom i kněžský tým. Nijak zvlášť se nepřipravuje a podle slov pátera Marka se schází 2x do roka jednou v Čechách a jednou na Moravě.

„My jsme se smáli, když jsme se bavili o tom, co bysme pro charitu neudělali, tak počítáme s tím, že naše bezpečnostní složky mají lepší kondici než my, takže i když kluci od hasičů a od policie říkali, že se bojí, jestli nedostanou výprask od nás, tak my máme stejný strach“ – Marek Bonaventura Hric –kapitán kněžského týmu.

Hlavní úloha zápasu je na první pohled sice herní, ale základ je skutečně nějakým způsobem přispět charitě k provozu stacionáře, který je pro všechny. Akce začíná již v 16 hodin a slavnostní výkop je naplánován na hodinu sedmnáctou.

„Určitě přijďte v hojném počtu, bude krásné počasí na stadionu bude občerstvení, a když přispějete, bude to na dobrou věc“ – Marek Oravský – kapitán týmu bezpečnostních složek.

„Vážení diváci, já Vás všechny zvu na tento benefiční zápas, který bude 19. června v 17 hodin, zahájen výkopem mons. Františka Radkovského, výtěžek je pro lidi bez ohledu na víru, bez ohledu na nějaký pohled co se jedná nás kněží, nebo vůbec společenského života, ten kdo potřebuje tomu stacionář slouží, a tak Vás zvu abyste i svým, svou účastí, přispěním pomohli k jeho provozu a k jeho službě“ – Marek Bonaventura Hric –kapitán kněžského týmu.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov