Čarodějnice v MDDM

Čarodějnice a čarodějové se slétli o poslední dubnové neděli do venkovního areálu Domu dětí.

Tradiční pálení čarodějnic si v podvečer v neděli 30. dubna užily ostrovské děti, pro které byl připraven pracovníky Domu dětí zábavný program na Letní scéně. Výzdoba tu byla vskutku strašidelná.

“ Z 30. dubna na 1. května je takzvaná Filipojakubská noc, kdy se slézají čarodějnice, slétají čarodějové a mají největší moc. No a proto jsme připravili pro děti i pro širokou veřejnost hry, soutěže „, uvedla pedagogická pracovnice MDDM Bc. Dagmar Gburová.

Hemžilo se to tu strašidelnými čarodějnicemi a čaroději, kteří si hned v úvodu podvečera zatančily, aby se zahřály a pořádně se připravily na nadcházející zábavné, chvílemi i fyzicky náročné úkoly, které musely plnit. Na hladký průběh soutěží dohlíželi pomocníci nejvyšší čarodějnice Alamíry Paznechtové.

“ Hádaly, dávaly dohromady zvířátka, to bylo to jídlo pro čarodějnici, to musely samozřejmě vědět a potom se snažily dělat určitá kouzla, lítaly na koštěti „, prozradila Dagmar Gburová.

Ti nejšikovnější a nejrychlejší soutěžící byli vždy po zásluze odměněni drobnými sladkostmi. Do her se zapojili i dospěláci, kteří předvedli skvělé výkony. Po zdolání všech připravených disciplín přišlo na řadu  vyhlášení nejkrásnějších masek. Všichni zúčastnění zároveň obdrželi pamětní list za zdolání nelehkých čarodějnických zkoušek.

“ Čarodějnice a čarodějové se z Letní scény od Domu dětí přesunuly k nám do Ekocentra, kde jsme společně upálily tu nejhlavnější a nejzlobivější čarodějnici a na závěr jsme si opekli všichni buřty „, doplnila vedoucí Ekocentra Petra Žlutická.

Po náročném soutěžení všem vytrávilo a k chuti přišly buřty a teplý čaj. Podle spokojených výrazů v dětských tvářích bylo vidět, že si čarodějnický rej všichni náramně užili.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov