Bronzové medaile vybojovali hokejisté klubu HC Čerti

Na zimním stadionu v Ostrově se konal druhý ročník mezinárodního hokejového turnaje. Domácím Čertům se dařilo a vybojovali bronzové medaile.

Ve dnech 17. – 18. března bojovalo na ostrovském zimáku devět týmů chlapců narozených v roce 2008 a mladších. Mezinárodní turnaj byl součástí nadregionálního poměření schopností a dovedností zúčastněných družstev, která pomohou v rozvoji a zdokonalování budoucích hokejistů. Pořádání se ujal hokejový klub HC Čerti.

“ Příprava je náročná, 4 až 5 měsíců, co se týče zahraničních týmů, sponzorů, všechno kolem toho 4 – 5 měsíců „, uvedl pořadatel Karel Procházka.

Druhého ročníku mezinárodního turnaje se zúčastnilo devět týmů ze tří států – z Německa, Slovenska a České republiky.

“ Letos máme konečně převahu zahraničních týmů, dá se říct, že máme opravdu mezinárodní turnaj. Z Německa máme Chemnitz, Norimberk, Hallstadt, ze Slovenska máme Martin, Slovan Bratislava, Hoba Bratislava a tři české týmy: Slaný, M. Lázně a to nejlepší nakonec – HC Čerti Ostrov „, prozradil pořadatel.

 Turnaj byl odstartován před osmou hodinou společným nástupem týmů, při vjezdu domácích hráčů na led čekalo na diváky velké překvapení v podobě ohňostroje přímo na ledě.

“ Chtěl jsem něco výjimečného, protože ten turnaj je opravdu na velké úrovní, mezinárodní, tak něco výjimečného. Viděl jsem to na Spartě při extraligovém utkání, viděl jsem to v Plzní I Pardubicích, tak jsem něco podobného chtěl tady udělat, protože to je pro kluky poslední turnaj na malém hřišti. Oni už budou hrát jenom na velký, tak aby to bylo hezký pro kluky i pro rodiče a myslím si, že se to povedlo „, řekl Procházka.

 Týmy byly rozděleny do dvou skupin, hrálo se na půlce ledové plochy, 1 x 30 minut, tři hráči v poli plus brankář a střídalo se po jedné minutě. Hned v úvodním zápase se utkal domácí tým proti M. Lázním, které Čertíci s přehledem porazili 7:2.

“ Pro mě to nebylo nic nečekaného, já jsem věděl, že to takhle dopadne, takže jsem byl úplně v klidu a budeme čekat na delší těžší soupeře „, dodal
pořadatel Karel Procházka.

V dalších zápasech se HC Čerti postupně utkali se všemi týmy a bylo z toho skvělé 3. místo. Čerti nestačili pouze na vítěze turnaje Hoba Bratislava a na druhý slovenský tým z Martina, který vybojoval stříbrné medaile. Slavnostní vyhlášení se konalo v neděli ve 14 hodin a malí hokejisté si ho společně se svými trenéry a rodiči náležitě užívali. Turnaj byl opět skvěle uspořádán, hlavní pořadatel Procházka si užíval slova chvály a všichni se těší na další akce ostrovského hokejového klubu.

 

 

 

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov