Blokové čištění v Ostrově

Blokové čištění probíhá v Ostrově pravidelně dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Již nyní městská policie s předstihem varuje majitele vozidel před postihy, které hrozí při nerespektování nařízení, souvisejících právě s blokovým čištěním.

Veřejnost je každoročně včas informována o přesném rozpisu blokového čištění.

“ Blokové čištění probíhá od dubna do června dle seznamu ulic, který je uveřejněn v ostrovském měsíčníku, v kabelový televizi i na stránkách města „, řekla pracovnice odboru majetkové správy Pavla Neumannová.

“ Daná ulice je označena týden předem, řádně zdokumentována vozidla, které zde stojí, a po týdnu, kdy začíná to blokové čištění od 7 do 15 hodin by zde nemělo stát žádné vozidlo. V okamžiku, když tam stojí vozidla tak městská policie samozřejmě se na začátku snaží upozornit klaksonem majákem občany, aby si přišli ty vozidla odstranit „, vysvětlil velitel Městské policie Ostrov Ladislav Martínek.

Pokud majitel vozidlo i přes upozornění neodstraní, je přistoupeno k jeho odtažení.

“ 1.1. roku 2018 vstoupilo v platnost nové nařízení města o odtahu vozidel, a že odtah vozidla bude stát občany 1500 korun „, uvedl Martínek.

Původně stál základní odtah 500 korun. Odtažené vozidlo bude umístěno na střeženém parkovišti v areálu odtahové služby, na adrese Ostrov, Vančurova 1297. Výdej vozidel bude probíhat v pracovních dnech v době od 6 do 21 hodin a o víkendech a státních svátcích od 7 do 15 hodin. Hříšníci, kterým je vozidlo odtaženo, by si ve vlastním zájmu měli automobil co nejdříve vyzvednout, aby se jim odtah neprodražil ať parkovným nebo zpětným odtahem. Dále je majitel vozidla řešen u Městské policie za spáchání dopravního přestupku.

“ My zde musíme rozdělit cenu za odtah, kterou účtuje úplně někdo jiný. Samozřejmě za přestupek dostane v příkazním řízení občan pokutu a rozdělujeme určitě to, jestli je to nějaký recidivista nebo je tento přestupek spáchán poprvé „, dodal velitel Městské policie Ladislav Martínek.

Podle slov velitele městské policie se v postih v příkazním řízení může vyšplhat až do výše 2500 korun. Po zkušenostech z předchozích let jsou ulice, kde nestojí žádné vozidlo a jsou takové, kde jich stojí i 10. Nejproblematičtější jsou Hlavní, Masarykova a Brigádnická kolem náměstí.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov