Benefiční bazárek v ostrovské hasičárně

Benefiční bazárek Daruj radost na pomoc dobré věci organizuje sbor dobrovolných hasičů Ostrov pod záštitou spolku Pomáhej SRDCEM.

Spolek Pomáhej SRDCEM byl založen v květnu 2016. Hlavní iniciátorkou je Míša Valentová. Jeho cílem je pomáhat materiálně i finančně lidem v jejich nelehkém boji se zákeřnými nemocemi. Veřejnost se pod záštitou spolku zapojuje do akcí typu Jízda naděje, Běh s čelovkou a dalších.

“ Myšlenka uspořádat bazárek Daruj radost vznikla někde na začátku ledna, kdy jsme se sešli s Míšou Valentovou, ředitelkou spolku Pomáhej srdcem, a protože těch příběhů lidí, kteří potřebují pomoc, je pořád hodně, tak jsme dali hlavy dohromady a vznikla z toho právě myšlenka bazárku Daruj radost „, vysvětlila členka sboru JSDH Ilona Giertl.

Výtěžek z  bazárku bude připsán na transparentní účet spolku a zakoupena z něj bude tentokrát polohovací postel pro 19letého Radka z Nejdku, kterému krátce po narození byla diagnostikována dětská mozková obrna, s jejímiž následky bojuje dodnes.

“ My budeme určitě rádi za každou pomoc, a pokud se někdo rozhodne s námi do té pomoci zapojit, tak darované věci může donést právě sem na hasičárnu v Ostrově, nejlépe po telefonické domluvě, a byli bysme rádi za čisté nepoškozené věci například oblečení, knížky, hračky, počítačové hry, keramika cokoliv „, uvedla Ilona Giertl.

Přinést dary, které se následně budou prodávat, je možné po domluvě na telefonním čísle 776 708 434. Akce se bude konat na hasičárně v Ostrově 17. března.

“  Začátek plánujeme na 10 hodinu a samozřejmě bude probíhat ukázka techniky a budeme mít připravené ještě další věci, ale ty budeme postupně odhalovat na fb stránkách „, dodala členka sboru JSDH Ilona Giertl.

Pro další informace tedy stačí sledovat fb stránky Hasiči Ostrov nebo Společně k cíli s hasiči.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov