Benefiční bazárek pomohl Radkovi z Nejdku

Benefiční bazárek Daruj radost na pomoc 19letému Radkovi z Nejdku zorganizoval sbor dobrovolných hasičů Ostrov pod záštitou spolku Pomáhej SRDCEM.

Začátek akce byl naplánován na sobotní 10 hodinu dopolední. Veřejnost se mohla zapojit darováním věcí určených k prodeji. Sešly se jich tu stovky.

“ Opravdu hodně nás překvapil zájem lidí, ta solidarita je opravdu veliká sešlo se nám spoustu věcí, převážně oblečení ať dětské nebo dospělé, hračky, helmy na kolo, dokonce běžecký pás, nějaké kuchyňské potřeby všechno možné „, uvedla členka sboru JSDH Ilona Giertl.

Většina věcí v bazárku měla větší hodnotu, než za kterou se prodávala.

“ Sešlo se nám tady například cestovní postýlka, přebalovací pult a dokonce i originál zabalené věci nové ještě nepoužité. A začínáme na cenách od 5 korun do tří set „, řekla Giertl.

Pro všechny příchozí a to i vzhledem k mrazivému počasí, které panovalo, bylo připraveno něco k zakousnutí.

“ K občerstvení jsme měli připravenou kávu, čaj a manželky našich hasičů nám napekly například štrůdl, perník a podobně a všechny tyto věci byly za dobrovolný příspěvek, který byl připočten k celkové částce „, sdělila Ilona Giertl.

Symbolický šek ve výši 12 tisíc korun si v odpoledních hodinách převzal v doprovodu maminky sám Radek, pro kterého byl výtěžek určen.

“ Teď jsme přijeli do Ostrova na bazárek, který pro nás zorganizovali hasiči a přišel pán, kterej Ráďovi daroval postel a za to mu hrozně moc děkujeme a Všem účastníkům děkujeme za to, že přispěli Radečkovi. A já hrozně moc děkuju všem a děkuju „, řekla maminka Radka Monika Šilhová.

“ Přijel jsem s mamkou a s dědou a přijel jsem z Nejdku za Karlovýma Varama kvůli tomu abych dostal postel, protože na mojí posteli se mi špatně spí a bolí mě z ní záda, takže potřebuju nějakou takovou, aby se mi líp spalo “ , dodal obdarovaný Radek Baier.

Darování postele bylo pro všechny nečekanou událostí. Výtěžek z akce měla být použit právě na zakoupení vhodné postele. Vytěžená částka tak bude, po připsání na transparentní účet spolku Pomáhej srdcem, použita na zakoupení kvalitní matrace, která bude Radkovi vyhovovat. Celá akce tedy dvojnásobně splnila svůj účel a pomohla dobré věci.

 

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov